TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Certyfikaty, nagrody, rankingi (16)

SUCHY LAS – Jestem stąd! z nagrodą publiczności

SUCHY LAS – Jestem stąd! piosenka napisana przez MEZO z okazji 800-lecia Suchego Lasu została doceniona podczas IV Edycji Festiwalu "17 Celów" 2019 w Poznaniu.

W dniach 27-28 września w Collegium Da Vinci odbył się Festiwal „17 Celów” organizowany przez Fundację CSR Res Severa, realizującej zadanie upowszechniania wiedzy na temat Zrównoważonego Rozwoju i Corporate Social Responsibility (CSR) m.in. poprzez promocję Agendy ONZ na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 i zawartych w niej 17 Globalnych Celów.

Podczas dwudniowego festiwalu odbył się pokaz filmów promocyjnych, dokumentalnych i reklamowych, związanych z CSR i Zrównoważonym Rozwojem. Podczas pierwszego dnia festiwalu zaprezentowane zostały filmy z obszaru samorządu. Jednostki samorządu terytorialnego i lokalne podmioty to nowa kategoria Festiwalu „17 Celów”. W tym roku przesłano 19 zgłoszeń, a do pokazu zakwalifikowano 17 filmów z 12 miast i gmin. W opinii jurorów najlepsze okazały się filmy mówiące o smogu (Grodzisk Wlkp) – Złota Tarcza, zwracające uwagę na czystość miejskich chodników (Śrem) - Srebrna Tarcza oraz edukujące w zakresie BIO – odpadów (Jarocin) - Brązowa Tarcza. Nagrodę publiczności otrzymał film – teledysk Suchy Las – jestem stąd! Odebrał ją kierownik Referatu Promocji Gminy Paweł Andrzejewski.  

Drugiego dnia, podczas gali finałowej pokazano zarówno utwory laureatów z poprzedniego dnia, jak i filmy z kategorii Przedsiębiorstwa i Organizacje pozarządowe. W kategorii „Przedsiębiorstwa” odnotowano 32 zgłoszenia, do pokazu przyjęto 22 filmy 18 przedsiębiorstw  i fundacji korporacyjnych. W tym roku Jury doceniło małe firmy: Złotą Tarczę otrzymał startup z Krakowa (Inspekty.pl), Srebrna Tarcza trafiła do Poznania (Wieloryb Sklep), natomiast Brązową Tarczę odebrali przedstawiciele fundacji korporacyjnej należącej to Towarzystwa Ergo-Hestia. Organizacje pozarządowe i inne podmioty zgłosiły 23 obrazy filmowe, a pokazano 8. Najlepszy film  traktował o problemach Globalnego Południa „Pomagamy czy szkodzimy” (Grupy Zagranica), Srebrną Tarczę otrzymał Warszawski Ogród Zoologiczny, a Brązową – Fairtrade Polska.

Read more...

Suchy Las wśród liderów Rankingu Zrównoważonego Rozwoju

 W poniedziałek 15 października w Sali Kolumnowej polskiego Sejmu odbyła się konferencja, w trakcie której poznaliśmy laureatów rankingu „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczego Jednostek Samorządu Terytorialnego”. Organizatorami rankingu i konferencji już od 10 lat jest Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Na 1555 sklasyfikowanych gmin wiejskich, gmina Suchy Las zajęła w tym prestiżowym rankingu 7 miejsce. Nagrodę w imieniu Wójta Gminy Suchy Las Grzegorza Wojtery odebrał kierownik Referatu Promocji Gminy Paweł Andrzejewski. W gronie laureatów z Wielkopolski znalazły się jeszcze: Tarnowo Podgórne - na miejscu trzecim, Baranów m. piąte i Komorniki m. ósme.

Read more...

Ponowny sukces

 Kongres Regionów zorganizowany pod hasłem „Nowoczesne Regiony przyjazne mieszkańcom” przyciągnął do Wrocławia kilka tysięcy gości. Dla gminy Suchy Las ta największa impreza poświęcona najistotniejszym kwestiom funkcjonowania samorządów jest szczególnie ważnym wydarzeniem, ponieważ podczas niej ogłaszane są rankingi prestiżowych magazynów Newsweek i Forbes. W siódmej edycji rankingu miesięcznika Forbes „Miasta Atrakcyjne dla Biznesu” gmina Suchy Las zajęła III miejsce w kraju w kategorii miast do 50 tyś. mieszkańców.  Jest to już trzecia z rzędu nagroda Forbesa dla Suchego Lasu. Czasopismo to przygotowuje ranking wspólnie z Centralnym Ośrodkiem Informacji Gospodarczej (COIG), a opiera się na badaniu wskaźnika przyrostu liczby firm. W naszej gminie oznacza to 4,04 nowe firmy na każde 1000 mieszkańców.
Read more...

Dni Pracy Organicznej: Wyróżnienia dla sucholeskich firm

Od 11 do 17 września już po raz piąty odbywają się Dni Pracy Organicznej, których organizatorem jest tradycyjnie Unia Wielkopolan. W poniedziałkowy wieczór 12 września miała miejsce kulminacyjna część tegorocznych obchodów, jaką była uroczysta gala odbywająca się w zabytkowych wnętrzach Sali Białej Poznańskiego Bazaru. Podczas gali wręczono nagrody i wyróżnienia w Konkursie o Wielkopolską Nagrodę Jakości, a dwa z nich trafiły do firm z terenu gminy Suchy Las.

Read more...

Labor omnia vincit

 Dziś Wójta Gminy Suchy Las Grzegorza Wojterę spotkał ogromny zaszczyt. Otrzymał srebrny medal Labor omnia vincit. To szczególne wyróżnienie nadaje kapituła Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego na czele z prezydentem dr Marianem Królem. Uroczystego wręczenia wyróżnienia dokonał rzeczony Prezydentem Towarzystwa wspólnie z  nie kryjącym dumy jako mieszkaniec gminy Suchy Las rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. dr hab. Marianem Gorynią oraz członkiem zarządu Towarzystwa Dominikiem Górnym.

Read more...

Gmina Suchy Las wyróżniona w rankingu PERŁY SAMORZĄDU

Gmina Suchy Las zdobyła kolejne prestiżowe wyróżnienie, tym razem w organizowanym przez "Dziennik Gazetę Prawną" wraz z Deloitte Consulting S.A. rankingu „Perły Samorządu 2016”.

W rankingu oceniane były takie kwestie jak sprawność strategiczna i operacyjna poszczególnych samorządów, wykorzystywanie potencjału społecznego oraz kompleksowe działania na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. Organizatorzy rankingu podkreślają, że koncentrowali się na konkretnych działaniach gmin, które mają na celu rozwój społeczności lokalnej przy poszanowaniu wszystkich mieszkańców oraz zapewnienie godnych warunków życia.

Read more...

Gmina Suchy Las wysoko w rankingachGmina Suchy Las niezmiennie znajduje się w czołówce najbogatszych i najatrakcyjniejszych dla biznesu samorządów. Potwierdzają to dwa opublikowane w ostatnim czasie rankingi, w których zajęła wysokie miejsca. Ranking „Miast Atrakcyjnych dla Biznesu” przygotowany został przez magazyn „Forbes” na podstawie danych opracowanych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej. Wyróżnia gminy, w których w roku 2014 był największy przyrost spółek w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. W rankingu wyróżniono w sumie 41 miast i gmin w czterech kategoriach zależnych od liczby mieszkańców. W jednej z nich, porównującej samorządy, których liczba mieszkańców nie przekracza 50 tysięcy, Suchy Las zajął wysokie trzecie miejsce w kraju.
Read more...

Gmina Suchy Las w czołówce krajowej

dypl_JB_min
W poniedziałek 16 lipca, w Warszawie na uroczystej gali zorganizowanej przez dziennik Rzeczpospolita odbyło się wręczenie laurów w rankingu samorządów, które najlepiej zarządzały swoimi finansami w latach 2008-2010. Dyplom za zajęcie 7 miejsca wśród gmin wiejskich odebrała z rąk byłego Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Suchy Las Anna Małłek.

Read more...
Subscribe to this RSS feed

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

poniedziałek, 20 stycznia 2020 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności