TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Dni Pracy Organicznej: Wyróżnienia dla sucholeskich firm

Od 11 do 17 września już po raz piąty odbywają się Dni Pracy Organicznej, których organizatorem jest tradycyjnie Unia Wielkopolan. W poniedziałkowy wieczór 12 września miała miejsce kulminacyjna część tegorocznych obchodów, jaką była uroczysta gala odbywająca się w zabytkowych wnętrzach Sali Białej Poznańskiego Bazaru. Podczas gali wręczono nagrody i wyróżnienia w Konkursie o Wielkopolską Nagrodę Jakości, a dwa z nich trafiły do firm z terenu gminy Suchy Las.

Organizowany już po raz osiemnasty konkurs oparty jest na modelu rozwoju jakościowego promowanego przez Europejską Fundację Zarządzania Jakością z siedzibą w Brukseli, a laureatami są dorocznie najlepsze wielkopolskie przedsiębiorstwa i instytucje wdrażające zasady zarządzania przez jakość - TQM. W tegorocznej edycji konkursu zdobywcą wyróżnienia I stopnia w kategorii firm mikro została Przychodnia Lekarska "eumedica" lek. med. Michała Dybka z Suchego Lasu, który wyróżnienie odebrał osobiście. Z kolei w kategorii firm średnich wyróżnienie I stopnia trafiło do Zakładu Komunikacji Publicznej Suchy Las Sp. z o.o. w Chludowie, a w imieniu firmy odebrał je prezes zarządu Edward Miśko. Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera wręczył obu wyróżnionym firmom okolicznościowe listy, w których życzył im dalszego rozwoju i gratulował zdobycia prestiżowych wyróżnień.

Bardzo ciekawą częścią gali, w której uczestniczyli liczni przedstawiciele wielkopolskiego życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego, był opowiadający o gen. Dezyderym Chłapowskim wykład "Generał, prekursor pracy organicznej..." wygłoszony przez historyka, dr Emiliana Prałata.

Galę poprzedziło złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem twórcy pracy organicznej - doktora Karola Marcinkowskiego, wznoszącym się przy alejach jego imienia w centrum stolicy Wielkopolski. W imieniu Unii Wielkopolan wiązankę złożyli wspólnie prezydent Unii Paweł Leszek Klepka i wiceprezydent Grzegorz Wojtera. Partnerem V Dni Pracy Organicznej jest między innymi gmina Suchy Las.

Ostatnio zmienianywtorek, 13 wrzesień 2016 13:50
Więcej w tej kategorii:« Labor omnia vincit
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

sobota, 25 stycznia 2020 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności