TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Suchy Las drugą gminą w Polsce najbardziej przyjazną dla biznesu


W 2017 roku w rankingu przygotowanym przez zespół czasopisma „Forbes” wspólnie z Centralnym Ośrodkiem Informacji Gospodarczej (COIG), Gmina Suchy Las zajęła 2 miejsce w Polsce wśród gmin najbardziej przyjaznych dla biznesu. 

Przy opracowywaniu rankingu jego organizatorzy wzięli pod uwagę rejestrację nowych przedsiębiorców w Rejestrze Przedsiębiorców KRS (bez przekształceń) w 2016 roku. Od tej liczby odjęli upadłości oraz wykreślenia z KRS. W ten sposób uzyskali informację, ilu przedsiębiorców netto przybyło w ubiegłym roku. Tę wartość podzielili przez 1000 mieszkańców. Liczba nowych przedsiębiorców na 1000 mieszkańców zdecydowała o kolejności w rankingu.

Ranking został rozstrzygnięty w czterech kategoriach, związanych z liczbą mieszkańców. Gmina Suchy Las zajęła drugie miejsce w kategorii miast i gmin poniżej 50 tys. mieszkańców.

Warto podkreślić, że w rankingu tym nasza Gmina co roku zajmuje wysokie miejsce. Co zatem decyduje o tym, że Gmina jest atrakcyjna dla biznesu? Na to pytanie odpowiada Wójt Grzegorz Wojtera. – Na sukces ten składa się wiele czynników. Jednym z nich jest przyjazna polityka podatkowa. Nasze stawki podatków są na pewno mniejsze niż te obowiązujące w Poznaniu. Drugim elementem jest bliskość miasta. Trzecim jest stworzenie specjalnych zachęt dla przedsiębiorców – są to ulgi podatkowe dla tych, którzy są przedsiębiorcami i inwestorami. Mamy też ciekawą ofertę naszego lokalnego inkubatora dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą. System Larg Offi ce to dzisiaj ponad sto firm. I dzisiaj te ponad sto firm na pewno miało duży wpływ na wynik i naszą pozycję w tym rankingu – podkreśla Wójt.

Wyniki rankingu i jego laureaci zostali zaprezentowani podczas uroczystej gali, która odbyła się w czerwcu w czasie VIII Kongresu Regionów we Wrocławiu. Gminę Suchy Las podczas tego wydarzenia reprezentował Zastępca Wójta Marcin Buliński.
Ostatnio zmienianypiątek, 16 luty 2018 09:35
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

sobota, 25 stycznia 2020 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności