Kategorie główne

Kategorie główne (2393)

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych informuje

Do 30 czerwca tego roku na terenie poligonu w Biedrusku będą odbywać się strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej. W związku z tym obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu na teren poligonu, zgodnie z ustawą z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP (Dz.U. z dnia 20.04.2002 r. nr 42, poz. 368 art. 79) a osoby, które zostaną zatrzymane będą podlegać karze grzywny.
Jednocześnie informujemy, że obecnie w czasie strzelań granice Poligonu Wojskowego nie są strzeżone przez żołnierzy, a jedynym zabezpieczeniem terenu przed osobami postronnymi są tablice ostrzegawcze z napisem: POLIGON WOJSKOWY WSTĘP WZBRONIONY. Dodatkowo zawiadamiamy, że teren poligonu nie jest zamknięty dla osób, które posiadają stosowne zezwolenia wydane przez Komendanta Centrum.

Czytaj dalej...

Komunikat w sprawie przetargu na sprzedaż nieruchomości


 

W związku z ukazaniem się w Sucholeskim Magazynie Mieszkańców Gminy Suchy Las ogłoszenia o IV przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonych w Suchym Lesie, Wójt Gminy Suchy Las informuje, że przetarg ten odbędzie się w dniu 24 czerwca 2013 r. Treść ogłoszenia w załączeniu.

Czytaj dalej...

Zbieram - pomagam


Pod takim hasłem rusza tegoroczna, już 20-ta akcja "Sprzątanie Świata - Polska", koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia. Jakość środowiska, w którym żyjemy to sprawa codziennych wyborów każdego z nas i każdy z nas może w codziennym swoim funkcjonowaniu trochę ulżyć środowisku. Akcja "Sprzątanie świata" niech się stanie pretekstem do tego, żeby każdego dnia, na nowo odpowiedzialnie korzystać ze środowiska. Bo przecież pod naporem codzienności łatwo zapominamy o podstawowych i najprostszych, a dla nas dostępnych, sposobach, dzięki którym nasz negatywny wpływ na środowisko zmniejsza się. Tym razem pragniemy zachęcić Was do zorganizowania lokalnych działań z zakresu edukacji odpadowej, bo to ona właśnie jest w Polsce w tej chwili koniecznie potrzebna. Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi nie zadziała, jeśli jego uczestnicy, czyli my wszyscy, nie będziemy wiedzieli dlaczego ważne jest, aby prawidłowo postępować z odpadami i - co jeszcze ważniejsze - co zrobić, by było ich jak najmniej. Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursach dedykowanych tej jubileuszowej akcji. Z regulaminami konkursów można się zapoznać na stronie www.naszaziemia.pl

Czytaj dalej...

Półkolonie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej - ZAPRASZAMY!

Półkolonie letnie odbywać się będą w terminie od 15.07.2013 r. do 26.07.2013 r. w siedmiu placówkach na terenie gminy: szkoła podstawowa i gimnazjum w Suchym Lesie, szkoła podstawowa Biedrusko, Złotniki przedszkole, Złotkowo świetlica wiejska, Golęczewo szkoła podstawowa i Chludowo szkoła podstawowa. Półkolonie przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 lat do ukończenia gimnazjum. Karty kolonijne  można pobrać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Suchym Lesie lub w placówkach, w których odbywają się półkolonie  z wyjątkiem gimnazjum w Suchym Lesie (karty do odbioru i oddania  w szkole podstawowej), wypełnione należy oddać  w terminie do dnia 07.06.2013 r. w wybranej placówce. Odpłatność  za półkolonie wynosi: 40 zł dla dzieci zameldowanych na terenie gminy Suchy Las, 80 zł dla dzieci spoza gminy.

Czytaj dalej...

Urząd Gminy będzie nieczynny

Uprzejmie informujemy, że w dniach 30 i 31 maja Urząd Gminy w Suchym Lesie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.
Uprzejmie informujemy, że delegatura  Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” mieszcząca się w Urzędzie Gminy będzie czynna także w dniu 31 maja (piątek) w godzinach 8.00-15.00. Wychodząc naprzeciw potrzebom Mieszkańców naszej Gminy przeszkoleni pracownicy Urzędu będą wspierać GOAP w tym dniu przyjmując wraz z pracownikiem ZM GOAP deklaracje i udzielając odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania. Informacje dotyczące gospodarki odpadami można uzyskać pod numerami telefonów ZM GOAP: 61 8926-449, 506-422-770 oraz 61 624 22 22.
Urząd Stanu Cywilnego w sprawie zgłoszenia zgonu w dniu 31 maja pełni dyżur w godz. 08:00 – 11:30. Prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 502 394 260. Zgodnie z art. 64 ust. 1 ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego zgon osoby należy zgłosić najpóźniej w ciągu 3 dni od dnia zgonu (licząc od początku dnia następnego po zgonie).

Czytaj dalej...

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu specjalnego pożarniczego

Wójt Gminy Suchy Las oferuje do sprzedaży  samochód specjalny pożarniczy IFA W 50 La Nr rej. POZ C868, będący własnością Gminy Suchy Las.
Informacje szczegółowe:

 • przebieg 6697 km
 • rocznik – 1978 r.
 • aktualne badania techniczne do 14.05.13 r. i aktualne ubezpieczenie OC + NW 
  do 31.12.2013r.
 • odbiór pojazdu na własny koszt  i we własnym zakresie;
 • pojazd jest w użytkowaniu jednostki OSP w Zielątkowie;
 • w pojeździe jest niesprawna autopompa
 • tel. kontaktowy nr 886 620 745 (P. Krzysztof Herman) w celu dokonania oględzin pojazdu 
  oraz uzyskaniu dodatkowych informacji;
 • cena wywoławcza 3.500,00 zł.
 • całość zaoferowanej ceny winna być wpłacona po wybraniu oferenta i sporządzeniu umowy przelewem na konto Gminy:
  nr 19 9043 1054 2054 0021 4641 0006 przed odbiorem samochodu.
Czytaj dalej...

Wyścig kolarski UWAGA utrudnienia w ruchu

25 maja w godz. 15.00-18.00 odbędzie się XVI Ogólnopolski Wyścig Kolarski „Masters” o Puchar Wójta Gminy Suchy Las i Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów. Na czas przejazdu wyścigu obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu informuje, że w dniu 25 maja 2013 roku w godzinach od 15:00 do około 18:00 w związku z organizacją wyścigu w rejonie ulicy Bogusławskiego i Leśnej w Suchym Lesie oraz Meteorytowej i Morasko w Poznaniu zmienione zostaną trasy autobusów linii nr 901, 902 i 904. Szczegółowa informacja podana jest w komunikacie prasowym poniżej.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności