Kategorie główne

Kategorie główne (1810)

Bezpłatne bilety okresowe dla uczniów z gminy Suchy Las - 26 lutego rusza I etap naboru wniosków


Gmina Suchy Las informuje o możliwości przyznania uczniom prawa do bezpłatnych biletów okresowych, uprawniających do poruszania się na terenie gminy Suchy Las w ramach aglomeracyjnego systemu transportu publicznego (strefa biletowa B oraz C) zarządzanego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu!!! Uprawnionymi do biletów są uczniowie zamieszkali na terenie gminy, których rodzice lub prawni opiekunowie wskazują, że adresem ich miejsca zamieszkania do celów rocznego rozliczenia podatku dochodowego jest gmina Suchy Las.

Czytaj dalej...

Bezpłatne doradztwo i spotkania dla organizacji


Potrzebujesz wsparcia w założeniu organizacji pozarządowej? Masz pytania, wątpliwości związane z prowadzeniem fundacji, stowarzyszenia, spółdzielni socjalnej, spółki non-profit? Zgłoś się do Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych! Ponadto WRK zaprasza na spotkanie, pn.: DZIAŁALNOŚĆ ODPŁATNA I GOSPODARCZA W ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ, które odbędzie się w Poznaniu (ul. Bukowska 27/29),  w czwartek 22 lutego 2018 r., godz. 16:00-18:00.

Czytaj dalej...

UWAGA! WYŁĄCZENIE PRĄDU ODWOŁANE w Suchym Lesie


26 lutego dla ulic: Wojciecha Bogusławskiego od 1 do 4, 6, 8, 12, 13, 15, 17, od 20 do 26 parzyste, Obornickiej 54, 55, 65, 67, 68, od 71 do 74 i 76, Morelowej od 1 do 6, 8 i 9, Sucholeskiej 1, 4 i od 10 do 16 parzyste, Szkolnej 5, 7 i 9, Stara Droga 1, 4 i 6.

Nowy termin planowanego wyłączenia prądu dla powyższych ulic to 28 lutego w godzinach: 08:00 - 16:00.

Czytaj dalej...

Od marca wzmocnienie linii tramwajowych nr 12 i 16


Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że od początku marca, w celu poprawy warunków podróży trasą PST, uruchomione zostaną dodatkowe kursy na liniach tramwajowych nr 12 i 16.

Na linii nr 12 dodatkowe kursy z os. Sobieskiego będą uruchamiane w dni robocze w godzinach od 7.00 do 8.00, natomiast „szesnastka” w soboty w godzinach od 11.00 do 19.00 kursować będzie co 10 minut.

 

 

 

 

 

Czytaj dalej...

Bohaterowie Koncertu Ostatkowego zebrali owacje na stojąco!
Wczoraj, 13 lutego w hali GOS w Suchym Lesie odbył się Koncert Ostatkowy w wykonaniu Orkiestry Dętej z Chludowa. Tak, jak zapowiadaliśmy, był on wyjątkowy z kilku powodów. Koncert ten zainaugurował przypadające w tym roku obchody 800-lecia Suchego Lasu. Na jego wstępie po raz pierwszy w historii gminy została przyznana złota statuetka Dębowego Liścia „Za zasługi dla gminy Suchy Las”. Wójt Grzegorz Wojtera wręczył ją Panu Zenonowi Pilarczykowi, emerytowanemu nauczycielowi Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Bogusławskiego w Suchym Lesie, który swoje życie poświęcił badaniu historii gminy Suchy Las i pielęgnowaniu jej kultury.

Czytaj dalej...

Spotkanie informacyjne w Poznaniu o Funduszach Europejskich na rozpoczęcie działalności gospodarczejPodczas spotkania omówione zostaną możliwości wsparcia nowo powstałych firm ze środków Unii Europejskiej. Przedstawiona zostanie m.in. oferta Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 oraz Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Omówione zostaną również źródła informacji o Funduszach Europejskich oraz oferta Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS