TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Korzystanie z Panelu Pytań do Wójta oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjnąWitamy ! Serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszej społeczności do zadawania pytań do Wójta Gminy Suchy Las!

TEMAT: ...

...2015/10/26 13:24#1573

 • parking przy Filii, świetlica
 • parking przy Filii, świetlica Avatar
Witam,
Pracownicy firm budujących hotel nadal bez najmniejszych skrupułów i kłopotów parkują na parkingu szkolnym, poza tym w dni deszczowe samochody wyjeżdzające z budowy wyciagaja pod kołami na drogę mnóstwo błota, nawierzchnia robi się śliska i niebezpieczna może jednak ktoś się zainteresuje co się dzieje na tej budowie, jakoś dziwnie straż gminna przestała od rana pojawiać się pod szkołą.
Jeżeli chodzi o zbiórke pieniędzy w świetlicy to jednak przyznaje Pan, że są zbierane pieniądze od rodziców ?? w takim razie bardzo proszę o podanie podstawy prawnej tych zbiórek,?? i jeżeli juz szkoła zbiera jakieś pieniądze czyli realizuje dochody to powinna je przekazać na rachunek budżetu gminy - zgodnie z ustawą o finansach publicznych szkoła jest jednostka budżetową. Natomiast zgodnie z ustawą o systemie oświaty (art.5 ust. 7) oraz treścią Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 grudnia 2010 roku w sprawie podstawowych warunków niezbędnych do realizacji przez szkoły i nauczycieli zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych oraz programów nauczania. – świetlice powinny być wyposażone w pomoce dydaktyczne, sprzęt umożliwiający realizacje zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych tak więc do organu prowadzącego i należy zabezpieczenie niezbędnych materiałów poza tym moje dziecko chodzi do świetlicy codziennie od 02 września i z tego co obserwuje i rozmawiam z dzieckiem i innymi rodzicami to dzieci na świetlicy się nudzą, nauczyciele nie organizuja żadnych zajęć a co dopiero ciekawych zajęć raz w miesiącu jedna grupa zrobi rysunek i to wszystko ? ??Jeżeli chodzi o materiały plastyczne na które podobno jest ta zbiórka to też nie zauważyłam aby dzieci miały dostęp chociażby do kredek, kartek, korzystają z własnych materiałów jeżeli mają ochotę porysować, ostatnio na moje pytanie do pani która siedziała przy biurku a dzieciaki szalały na końcu sali lekcyjnej na poprzewracanych krzesłach wśród plecaków czy nie może z dziećmi zrobić np. zadań domowych albo zorganizować jakoś inaczej ten czas stwierdziła ze nie jest w stanie bo ma za dużo dzieci ..... może chociaż jakies gry można kupić ? warcaby, szachy , planszówki itd. zainteresować czymś dzieciaki .
Zgodnie z art. 67 ust. 5 ustawy o systemie oświaty - Świetlica w szkole podstawowej (...)zapewnia zajęcia świetlicowe uwzględniające potrzeby edukacyjne oraz rozwojowe dzieci i młodzieży, a także ich możliwości psychofizyczne, w szczególności zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, zajęcia zapewniające prawidłowy rozwój fizyczny oraz odrabianie lekcji - świetlica w Filii szkoły podstawowej nie realizuje żadnego z ww zadań.
Najbardziej mnie ciekawi co nauczyciele wpisują w dzienniki zajęć i dzienniki i zajęć pozalekcyjnych, część nauczycieli na pewno realizuje w świetlicy godziny karciane, w jaki sposób prowadzenie takiej świetlicy w formie przechowalni zapewnia rozwój zainteresowań uczniów w tym uczniów 5-cio i 6-cio letnich...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

...2015/11/12 16:29#1595

 • WojteraGrzegorz
 • WojteraGrzegorz Avatar
 • Wylogowany
 • Moderator
 • Posty: 435
 • Otrzymane podziękowania: 2
 • Oklaski: -1
Witam.
Zdecydowanie łatwiej byłoby zwrócić się z tymi pytaniami (wnioskami) do dyrektora szkoły - indywidualnie lub przez Radę Rodziców.
G. Wojtera
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.061 s.

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

piątek, 19 lipca 2019 roku
 
 
 
 
 • YouTube

 • Newsletter

  Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
  Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
 • FB

   

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności