TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Informacje gminne (238)

Bezpłatne warsztaty rozwoju osobistego w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu

stres

We współczesnym świecie rozwój osobisty staje się coraz ważniejszy. Żyjemy w czasach globalizacji, dynamicznego rozwoju technologii i dużej konkurencji, które stawiają przed nami nowe wyzwania i oczekiwania zarówno te edukacyjne, jak i te ze sfery psychicznej. Wielość i różnorodność, jakie oferuje nam świat, sprawiają że nieustannie musimy wybierać, a do tego niezbędna jest zdrowa samoocena, umiejętność samodzielnego myślenia i dbałość o własny potencjał. Wzrasta też zainteresowanie obszarem komunikacji, który jest jednym z istotniejszych elementów samopoznania. Im lepiej komunikujemy się z otoczeniem i budujemy pozytywne relacje z ludźmi, tym lepiej radzimy sobie w aktywnościach zawodowych oraz w życiu osobistym. Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i przygotował na najbliższy czas ofertę zajęć warsztatowych z radzenia sobie ze stresem, zarządzania czasem i skutecznego rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Doskonalenie tych umiejętności przyniesie uczestnikom wiele korzyści.

Czytaj dalej...

Bezpieczne żniwa? Pamiętaj o zasadach!

zniwa

 

Lato to organizacyjnie bardzo trudny czas dla rolników i ich rodzin. Gorączka sianokosów, żniw, zbiorów owoców i zabiegów pielęgnacyjnych, dodatkowo w warunkach wysokich temperatur, sprzyja wypadkom podczas wykonywanej pracy. Ponadto Dzieci przebywające na wakacjach, pozostawione bez należytego nadzoru na terenie gospodarstwa narażone są na wiele zagrożeń.

Czytaj dalej...

Tymczasowa zmiana lokalizacji przystanku Biedrusko/Park dla linii nr 348

ztm  Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu uprzejmie informuje, że w dniach 10 i 11 sierpnia (czwartek i piątek), w związku z remontem ulicy Świerczewskiego w Biedrusku, autobusy linii nr 348 jadące zarówno w kierunku Przebędowa, jak i w kierunku Os. Sobieskiego, będą się zatrzymywać na przystanku Biedrusko/Park na peronie początkowym dla linii nr 911.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Czytaj dalej...

Uwaga! Prace na ul. Tysiąclecia w Golęczewie

goleczewo Informujemy, że od 3.08.2017r. (czwartek) przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, planowane jest rozpoczęcie układania warstw bitumicznych na ul. Tysiąclecia w Golęczewie, odcinek od ul. Ogrodowej do ul. Dworcowej. Droga zostanie oznakowana i wyłączona z ruchu w godz. 8-18 przez cztery kolejne dni robocze.
Przepraszamy za utrudnienia.

Czytaj dalej...

Uczcimy pamięć uczestników Powstania Warszawskiego

PW "W hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego – tym, którzy w obronie bytu państwowego, z bronią w ręku walczyli o wyzwolenie stolicy, dążyli do odtworzenia instytucji niepodległego Państwa Polskiego, sprzeciwili się okupacji niemieckiej i widmu sowieckiej niewoli zagrażającej następnym pokoleniom Polaków." Tak brzmi preambuła ustawy z 2009 r., ustanawiająca dzisiejszy dzień polskim świętem państwowym. Z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego dziś 1.08.2017 r. o godz. 17.00 włączone zostaną syreny alarmowe, również te na budynku Urzędu Gminy.

Czytaj dalej...

Nie parkuj na chodniku

prewencja Od kilku tygodni z dużym niepokojem obserwuje się nagminne parkowanie pojazdów na chodniku
ul. Promienistej w Suchym Lesie. Nieprawidłowo parkujące samochody na zakazach zauważa się również na innych ulicach wielu miejscowościach naszej gminy. Źle zaparkowane samochody przy
ul. Promienistej zmuszają pieszych do wchodzenia na jezdnię, co powoduje duże zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są narażeni na ciężkie w skutkach wypadki drogowe. Z tego powodu, z inicjatywy Wójta Gminy Suchy Las z zaangażowaniem pracowników Urzędu Gminy oraz Komendantów Komisariatu Policji i Straży Gminnej w Suchym Lesie przeprowadzono pierwsze wspólne działania prewencyjne, mające ograniczyć to zjawisko.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

środa, 23 sierpnia 2017 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
  • FB