TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

LGD Kraina Trzech Rzek Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność. Dofinansowania dla mieszkańców

Jesteśmy stowarzyszeniem działającym na terenie Gmin Murowana Goślina, Oborniki, Ryczywół i Suchy Las na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Wspieramy lokalne stowarzyszenia, inicjatywy społeczne i przedsiębiorców. Organizujemy imprezy i szkolenia dla mieszkańców, przeprowadzamy nabory na dofinansowania na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej, rozwój infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej, zachowanie cennego dziedzictwa, promocję walorów turystycznych oraz działalność społeczną związaną m. in. z integracją i aktywizacją mieszkańców.


Brak miejsca na rekreację, niewykorzystane miejsca turystyczne, mała ilość spotkań integrujących mieszkańców? Jeśli te problemy dotyczą Państwa społeczności, Granty w LGD są sposobem na ich rozwiązanie!
Już w kwietniu będzie można składać do biura LGD wnioski o powierzenie Grantu w ramach 3 konkursów:

Aby złożenie wniosku nie przysporzyło zbyt wielu trudności trzeba pamiętać o:
 • Uważnym przeczytaniu ogłoszenia, w którym zawarte są najważniejsze warunki, jakie należy spełnić ubiegając się o dofinansowanie (m. in. minimalna wartość operacji, dat realizacji zadań,
 • Załączeniu dwóch ofert na każdy koszt przewidziany w budżecie (mogą to być np. wydruki ze sklepów internetowych, maili, ksera folderów itp.),
 • Przedłożeniu wraz z wnioskiem oryginałów załączników w celu potwierdzenia ich kopii za zgodność,
 • W przypadku budowy lub przebudowy infrastruktury:
  • posiadania tytułu prawnego do nieruchomości na okres przynajmniej 7 lat (własność, umowa użyczenia itp.)
  • załączenie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych lub pozwolenia na budowę, jeśli przepisy prawa tego wymagają,

Po złożeniu, wniosek przechodzi kilkustopniową weryfikację. W pierwszym etapie Biuro LGD sprawdza jego poprawność. Jeśli jest taka potrzeba, wzywa wnioskodawcę do złożenia uzupełnień, poprawek lub wyjaśnień. Następnie Rada LGD ocenia wniosek pod kątem zgodności z Strategią Rozwoju Lokalnego kierowanego przez Społeczność, w tym z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Lokalnymi Kryteriami Wyboru Operacji. Po ocenie wnioski uszeregowane są zgodnie z ilością otrzymanych punktów i te, które otrzymały ich najwięcej, mają największą szansę na dofinansowanie. O wyniku oceny każdy wnioskodawca informowany jest mailowo i telefonicznie. Następnie wszystkie dokumenty naborowe, w tym wnioski przekazywane są do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i dopiero po ich akceptacji i podpisaniu umowy między UMWW i LGD na realizację projektu grantowego (a więc całego naboru) i podpisaniu umowy na realizację z LGD możliwe jest rozpoczęcie realizacji projektu.

W grafice poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące kryteriów i punktów, które wniosek może otrzymać za spełnianie każdego z nich w ramach konkursu.

Dla wszystkich zainteresowanych otrzymaniem dofinansowania, biuro LGD prowadzi bezpłatne doradztwo, w ramach którego można skonsultować pomysł oraz otrzymać kompleksowe wsparcie przy wypełnianiu wniosku i kompletowaniu załączników. Zapraszamy do kontaktu z LGD Kraina Trzech Rzek, w siedzibie w Obornikach przy ul. M.J. Piłsudskiego 76, mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub telefonicznie pod nr: 791 222 764.

 Ostatnio zmienianyczwartek, 05 kwiecień 2018 10:16
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

niedziela, 21 kwietnia 2019 roku
 
 
 
 
 • YouTube

 • Newsletter

  Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
  Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
 • FB

   

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności