TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

OSP Zielątkowo świętowało jubileusz 95-lecia istnienia

W minioną sobotę w Zielątkowie świętowano 95-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej. Obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą członków OSP z Zielątkowa poległych w czasie II Wojny Światowej oraz Mszą Świętą, której przewodniczył o. Ryszard Hoppe z Chludowa.

Po przeżyciach duchowych przyszedł czas na liczne gratulacje i życzenia, składane na ręce Prezesa OSP Zielątkowo Piotra Kaczmarka. Zastępca wójta Marcin Buliński w imieniu mieszkańców gminy oraz wójta Grzegorza Wojtery wyraził również wdzięczność za dotychczasową działalność strażaków - ochotników z Zielątkowa: Przede wszystkim bardzo dziękuję za Waszą chęć i zaangażowanie w niesieniu bezinteresownej pomocy wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują. Bycie strażakiem wymaga ogromnej odwagi i poświęcenia, za które należą się Wam podziw i wdzięczność. Dziękuję za Waszą ofiarność i za to, że dajecie mieszkańcom przykład odpowiedzialnej postawy, a jednocześnie poczucie bezpieczeństwa. Dziękuję również za Wasze zaangażowanie w sprawy społeczne Zielątkowa, za podejmowane inicjatywy z myślą o lepszym otoczeniu.

Po życzeniach przyszedł czas na wręczanie medali zasłużonym strażakom za zasługi dla pożarnictwa, które wręczyli Zastępca Wójta Marcin Buliński oraz Prezes Zarządu Gminnego OSP Zbigniew Hącia. Część artystyczną obchodów uświetniły występy Orkiestry Dętej Chludowo, chóru Cantus Familiaris oraz Zespołu Pieści i Tańca CHLUDOWIANIE. Ten ostatni nie tylko zatańczył, ale porwał do tańca również przybyłych gości! Organizatorzy obchodów zadbali oczywiście też o doznania kulinarne, częstując gości grochówką, kiełbaskami z grilla oraz pysznymi ciastami.

Jeszcze raz gratulujemy OSP Zielątkowo pięknego jubileuszu i życzymy pomyślności w dalszej działalności jednostki!

Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Jan Gralak, Leszek Szewczyk, Adam Gumny.
Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Stanisław Szewczyk, Marek Szewczyk, Henryk Dunst, Robert Matelski, Piotr Matelski, Marian Tecław, Łukasz Kaczmarek, Julian Nowicki.
Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Grzegorz Weiss, Michał Nowicki, Piotr Kaczmarek, Roman Tecław, Michał Kaczmarek, Marcin Kubicki, Leszek Gralak, Krzysztof Buczek. 

Więcej zdjęć z obchodów można obejrzeć na stronie https://www.facebook.com/pg/GminaSuchyLas/photos/?tab=album&album_id=1028781947277735
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

sobota, 23 lutego 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności