TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

W Chludowie świętowano zakończenie zbiorów

W minioną sobotę mieszkańcy gminy Suchy Las podczas dożynek gminno-parafialnych w Chludowie podziękowali za tegoroczny trud rolników i plony.
Uroczystości zainaugurowała Msza św. w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Chludowie, podczas której o. Jan Wróblewski podkreślał znaczenie chleba jako symbolu jedności i zjednoczenia. Następnie uczestnicy dożynek udali się w korowodzie dożynkowym na plac przy ul. Rynek, gdzie odbyły się pozostałe punkty programu. Po obrzędzie chleba poprowadzonym przez ZPiT Chludowianie, tegoroczni starostowie dożynkowi uroczyście przekazali chleb na ręce Wójta Gminy Grzegorza Wojtery. Po podziale chleba przyszedł czas na przemówienia i odczytywanie listów, m.in. od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Sołtys Wsi Chludowo Halina Gramsch przypomniała, że dziękować zawsze jest za co - mimo że tegoroczne zbiory z powodu suszy były niższe niż się spodziewano, i w imieniu swoim oraz pozostałych organizatorów imprezy zachęciła do świętownaia i radowania się z okazji zakończenia żniw. Zanim jednak na scenie pojawiły się zespoły prezentujące swój artystyczny repertuar, rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy pojazd w korowodzie dożynkowym. Wyróżnienia i nagrody ufundowane przez LGD Kraina Trzech Rzek trafiły głównie do przedstawicieli najmłodszego pokolenia.

Licznie zgromadzona publiczność była tego dnia świadkiem wielu wspaniałych występów, zarówno przedstawicieli lokalnych grup artystycznych, jak i zespołów zagranicznych. Na scenie pojawiła się Orkiestra Dęta Chludowo, ZPiT Chludowianie w odsłonach kilku grup wiekowych, Biedruskowianie, chór Cantus Familiaris, zespół śpiewaczy "Dębowy Liść", a specjalnie przygotowany na tę okoliczność repertuar zaprezentowała chludowska Mazelonka. Gośćmi specjalnymi dożynek były Barwy Podola - zespół ludowy z Ukrainy, oraz Chór Maria z Rosji.
W międzyczasie na uczestników imprezy czekały liczne pyszności kulinarne, jak również animacje przygotowane przez Centrum Wolontariatu przy OPS w Suchym Lesie.
W sobotę przekonaliśmy się również o przekorności naszej Matki Natury - mimo że tegoroczne lato zapamiętane zostanie z suszy, na dożynkach dość solidnie... pokropiło. Na szczęście tylko chwilowo, dzięki czemu wspólna zabawa pod gołym niebem mogła potrwać do późnych godzin wieczornych.  

Więcej zdjęć na profilu FB gminy.Ostatnio zmienianyponiedziałek, 27 sierpień 2018 14:56
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

sobota, 20 lipca 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności