TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Wydarzenia (102)

Poroniańskie Lato - warto tam być

Poronin 2017 25 Przedstawiciele z gminy Suchy Las uczestniczyli w weekend w święcie naszych przyjaciół z podhala. Na Poroniańskim Lecie pojawiła się delegacja na czele z Wójtem Gminy Grzegorzem Wojterą. W jej skład weszli radni gminy, dyrektorzy placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych, urzędnicy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. 

Czytaj dalej...

Przebudowa drogi krajowej nr 11

 Niestety nie mamy dobrych informacji dla użytkowników drogi S 11. Powrót do wyłonienia projektanta w celu przebudowy tej drogi nastąpi w II połowie roku. Póki co jedynym elementem w ramach inwestycji jest dalsza praca nad obwodnicą Obornik. Kontynuowane są za to prace nad projektowaniem drogi DK 25. Na spotkaniu z Dyrektorem Oddziału GDDKiA Markiem Napierałą Wójt Gminy Grzegorz Wojtera otrzymał zapewnienie, że sprawa drugiej puli środków na projekt do „decyzji środowiskowej” czeka na podpis ministra. Jeśli tak się stanie, już w przyszłym roku poznamy dokładną lokalizację węzła „Chludowo”.
Czytaj dalej...

Dni Pracy Organicznej


Tegoroczne obchody Dni Pracy Organicznej, organizowane corocznie od sześciu lat przez Stowarzyszenie Unia Wielkopolan, poświęcone zostały hr. Augustowi Cieszkowskiemu - czołowemu myślicielowi i działaczowi XIX wieku - ekonomiście głoszącemu idee solidaryzmu społecznego. Tegoroczna VI edycja DPO rozpoczęła się 19 kwietnia uroczystościami w Wierzenicy, a zakończy się 29 kwietnia – złożeniem kwiatów przed grobami wybitnych, współczesnych organiczników.

Czytaj dalej...

PÓŁNOCNO-WSCHODNIA OBWODNICA

 W dniu 2.11.2016 r. do Urzędu Gminy Suchy Las wpłynął wniosek Pracowni ELITON (działającej w imieniu Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu) o uzgodnienie planów sytuacyjnych dokumentacji „Studium Korytarzowe, Koncepcja projektowa wraz z uzyskaniem Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla budowy PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ OBWODNICY AGLOMERACJI POZNAŃSKIEJ na parametrach drogi klasy GP na odcinku węzeł Złotkowo - Suchy Las – Owińska – Uzarzewo - droga ekspresowa S5”.
Wójt Gminy Suchy Las – w Postanowieniu z dnia 17 listopada 2016 r. - odmówił uzgodnienia planów sytuacyjnych ww. dokumentacji oraz określił warunki, na jakich uzgodnienie nastąpi.
Czytaj dalej...

Obchody Święta Niepodległości

Jak co roku w Gminie Suchy Las odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada rozpoczną się rajdem rowerowym, który wyruszy sprzed szkoły w Chludowie. W Golęczewie uroczysty apel rozpocznie się o godz. 12.30. W Suchym Lesie msza św. z udziałem władz samorządowych zostanie odprawiona o godz. 16.00. Następnie o godz. 17.00 w CKiBP odbędzie się koncert Renaty Przemyk (odpłatny), po którym Wójt Gminy zaprasza na poczęstunek z tradycyjnymi rogalami.

 

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

sobota, 19 sierpnia 2017 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
  • FB