TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Kultura (87)

W 1948 roku Gminna Biblioteka została zarejestrowana w Inspektoracie Szkolnym w Poznaniu

Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las w niedzielę 11 marca świętowała 70-lecie. Z tej okazji w budynku, w którym ma swoją siedzibę, czyli w Centrum Kultury w Suchym Lesie odbyło się uroczyste, jubileuszowe spotkanie. Uczestniczyli w nim m.in.: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu Lena Bednarska, Rodzina patrona biblioteki – Jerzego Mańkowskiego.
Czytaj dalej...

WIELKI TEST O GMINIE SUCHY LAS!

Wielki Test o Gminie Suchy Las odbędzie się w sobotę 19 maja 2018 r. o godz. 12.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las przy ul. Szkolnej 16. Udział w Teście może wziąć każdy, pod  warunkiem ukończonego   12 roku  życia.  Tak  jak  pisaliśmy  w  poprzednim wydaniu Gazety Sucholeskiej  –  do  udziału  w  Teście  zgłaszamy się parami – po dwie osoby.

Termin    przyjmowania    zgłoszeń mija 15 maja br., ale zachęcamy już teraz  do  wypełnienia  Karty  uczestnictwa w Teście i przekazania jej do Referatu Promocji Gminy. Formularz Karty uczestnictwa oraz Regulamin Wielkiego Testu znajdują się na stronie suchylas.pl (dostępne w załącznikach).

Jeśli    interesujesz    się    dziejami swojej Małej Ojczyzny, jeśli nie są Ci obojętne  jej  obecne  losy  –  zgłoś  się już dziś do udziału w Teście. Będziesz miał jeszcze dużo czasu na zapoznanie się z zalecaną literaturą oraz uporządkowanie już posiadanej wiedzy.

Czytaj dalej...

Pierwszy film z serii Suchy Las 800 Lat Historii już jest

 Ten rok jest szczególny dla Suchego Lasu. Wszystkich mieszkańców i sympatyków gminy zapraszamy do świętowania. W roku jubileuszowym powstanie 12 filmów z serii Suchy Las 800 Lat Historii. Zachęcamy do odwiedzenia kanału gminasuchylas na YouTube oraz facebook.com/SuchyLas800Lat, gdzie co miesiąc publikować będziemy filmy przybliżające wydarzenia historyczne ważne dla naszej małej ojczyzny.

Czytaj dalej...

Hej kolęda, kolęda


Owacjami na stojąca i bisami zakończył się wczorajszy koncert w Chludowie. W kościele pw. Wszystkich Świętych z repertuarem kolęd i pastorałek oraz utworów świątecznych wystąpiła Orkiestra Dęta z Chludowa pod batutą Krzysztofa Żeleśkiewicza. Dla tych, którzy nie uczestniczyli w tym wyjątkowym koncercie mamy dobrą wiadomość. Ponownie Orkiestrę ze świątecznym repertuarem będzie można usłyszeć w sucholeskim kościele, 21 stycznia. Zapraszamy.
Czytaj dalej...

Wideo z odsłonięcia ławeczki Wojciecha Bogusławskiego

22 grudnia 2017 r. nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika-ławeczki Wojciecha Bogusławskiego, który stanął przed Urzędem Gminy w Suchym Lesie. Tym uroczystym akcentem zakończyliśmy obchody 260. rocznicy urodzin Ojca Teatru Polskiego, który już na stałe "powrócił" w rodzinne strony i będzie przypominał mieszkańcom gminy o sobie i swoich zasługach dla polskiej sceny teatralnej.
Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z uroczystości odsłonięcia ławeczki. 
 

Czytaj dalej...

Nabór wolontariuszy do WOŚP!

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Ośrodku Pomocy Społecznej Suchy Las ogłasza nabór wolontariuszy. Zapisów można dokonywać bezpośrednio na stronie  www.wosp.org.pl lub w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las przy ul. Szkolnej 16 od 30 października 2017 do 30 listopada 2017 w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 13.30–15.30.
 
Celem zbiórki podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie wyrównanie szans w leczeniu noworodków. 
 
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

poniedziałek, 19 marca 2018 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
  • FB