TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Konferencja Lokalnych Liderek Krainy Trzech Rzek

  

22 marca, w zespole szkół w Objezierzu, odbyło się tradycyjne spotkanie Lokalnych Liderek Krainy Trzech Rzek. Na to przedwielkanocne święto aktywności lokalnej kobiet czekamy zawsze z wielką niecierpliwością. Tym razem tematem przewodnim spotkania było dziedzictwo kulinarne naszego obszaru. Konferencję rozpoczęła Pani Prezes, Małgorzata Najdek witając przybyłych gości, w tym Panią Wójt Gminy Ryczywół – Renatę Gembiak – Binkiewicz, Burmistrza Gminy Murowana Goślina – Dariusza Urbańskiego, Zastępcę Burmistrza Gminy Oborniki – Piotra Woszczyka, oraz przedstawicielkę Gminy Suchy Las – Małgorzatę Dawidowską. Zaproszeni goście, którzy nie mogli, ze względu na inne obowiązki wziąć udziału w spotkaniu – posłowie na sejm Krzysztof Paszyk i Grzegorz Piechowiak oraz Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera, przekazali pozdrowienia i życzenia wielkanocne zebranym gościom.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć prezentacji działań aktywnych kobiet.

Jako pierwsza wystąpiła Pani Hanna Krolczyk i opowiedziała o tym, jak z pasji, marzeń i doskonałego pomysłu można wyczarować świetnie prosperującą firmę. Pani Hania, dzięki dotacji na podjęcie działalności gospodarczej otrzymanej w ramach wdrażania naszej Strategii, otworzyła w Murowanej Goślinie WYPIEKARNĘ – w której powstaje w sposób tradycyjny pieczywo – chleby, bułki i słodkości.

Drugą prelegentką była Ewa Maciorowska, prezeska KGW Pieczona Pyra z Zielątkowa. Opowiedziała o historii Koła, jego dziedzictwie, ale także o nowych działaniach podejmowanych przez mieszkanki Zielątkowa. Baliki, warsztaty, występy, wyjazdy – to tylko niektóre z ich aktywności. Swoje bogate kulinarne pasje i umiejętności realizują także w czasie wyjazdów do partnerskiej Gminy Proronin na konkurs potraw regionalnych, na którym zdobywają nagrody za wykonane pyszności.

 Kolejnym punktem konferencji był panel dyskusyjny Włodarzy, który opowiedzieli o dziedzictwie kulinarnym naszych Gmin, a także o osobistych, rodzinnych tradycjach stołu wielkanocnego. Wiemy już, kto z włodarzy umie obsługiwać skomplikowane sprzęty kuchenne, kto własnoręcznie wypieka pasztety, kto wyjeżdża z KGW na konkursy kulinarne i kto umie zachęcić każdego do podjęcia się wyzwań kulinarnych w ramach organizowanych imprez Gminnych.

 Tradycyjnie już, w czasie konferencji, jedna z liderek została wyróżniona za szczególne zasługi na rzecz popularyzacji społecznej aktywności kobiet. Tym razem ta zaszczytna nagroda trafiła do Ilony Ciok, prezeski Stowarzyszenia KGW GolęczeWianki z Golęczewa. Stowarzyszenie pod jej przewodnictwem podejmuje wiele inicjatyw na rzecz mieszkańców miejscowości i Gminy, ale także angażuje się w pomoc innym organizując m. in. pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy mieszkańców Gminy Brusy.

Ostatnim punktem programu była prezentacja Książki kucharskiej “Przepisy Kulinarne Liderek Rozwoju Lokalnego”, wydanej przez nas publikacji prezentującej dziedzictwo kulinarne LGD Kraina Trzech Rzek. W przepięknie zilustrowanej książce znalazło się 49 przepisów przepysznych potraw wykonanych przez aktywne kobiety.

 
Kochane Liderki, spotkanie z Wami to zawsze wielkie święto w Lokalnej Grupie Działania! Wasza niesamowita energia, zaangażowanie, realizowane inicjatywy, humor i siła pokazują jak wiele kobiety mogą zdziałać w lokalnej społeczności, jak bardzo nasze małe ojczyzny zmieniają się pod Waszym, kobiecym dotykiem.

 Już teraz cieszymy się na kolejne spotkania z Wami!

Natalia Feliksiak

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 29 marzec 2018 14:50
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

niedziela, 21 kwietnia 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności