TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

6 medali mistrzostw Polski w Nordic Walking

nordic

W ramach programu  „ Nordic Walking to sposób na zdrowie i kondycję” miłośnicy chodzenia z kijami  mieli możliwość  trenowania  przez lipiec i sierpień  aby  dobrze przygotować się do reprezentowania Gminy Suchy Las  w tegorocznych Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Złotoryi. Organizatorem szkolenia i wyjazdu był Uczniowski Klub Sportowy Gimnazjon a wsparcia finansowego udzieliła  Gmina Suchy Las.

Tak jak w zeszłym roku,  trasa wytyczona była na wygasłym wulkanie tzw. „wilkołaku”, który w najwyższym punkcie osiąga 367 m. n.p.m. Jedna pętla wynosiła 4 km i polegała na wejściu i zejściu z góry. Do wyboru były dystanse o długości 4km, 8km i 16km. Nasza odważna ekipa liczyła w tym roku 18 osób. Trzy Panie startowały na trasie 4km, aż dziesięć osób wybrało 8 km, a pięć osób startowało na 16km.

Na zawody wyjechaliśmy w piątek o godzinie 14.00, jeszcze tego samego dnia zgłosiliśmy się w biurze zawodów i przeszliśmy jedną pętlę, aby zapoznać się z trasą. Na wszystkich, którzy byli w Złotoryi pierwszy raz góra zrobiła niebywałe wrażenie. Nocleg spędziliśmy w domach agroturystycznych. Jak się rano okazało wielu z nas śniło o zawodach i bynajmniej nie optymistycznie. Jedną z dziewczyn nawiedził koszmar o złamanym kiju, drugą straszył sędzia, który ostatecznie ją zdyskwalifikował, a trzecia poszła na drewnianych kijach i niestety musiała powtórzyć całą trasę. Na szczęście sny się nie sprawdziły i żadna z nas nie połamała ani kijków, ani nóg, żadna też nie została zdyskwalifikowana oraz  nikt nie musiał powtarzać trasy.  Za to w tym roku zdobyliśmy aż 6 medali, czyli o 5 więcej niż rok temu!!!. Było też kilka miejsc tuż za podium.

Gminę Suchy Las reprezentowali :

Na 4 km

- Hanna Zabrzeska - 6 miejsce w kat. K 50

- Dorota Jemrych  - 9 miejsce w kat. K 50

- Magda Suchanke  - 10 miejsce w kat. K 50

Na 8 km

- Małgosia Horiaczek -srebrny medal w kat. K+ 60

- Beata Falkowska - brązowy medal w kat. K40

- Mariola Mulkowska - 4 miejsce w kat. K 50

- Krysia Chęcińska - 7 miejsce w kat. K 50

- Lidia Janus  - 4 miejsce w kat. K 40

- Małgosia Krakowiak  - 7 miejsce w kat. K 40

- Małgosia Chmiel - 7 miejsce w kat. K 50

- Magda Słupińska  - 6 miejsce w kat. K 30

- Zbyszek Janus  - 13 miejsce w kat. K 40

- Andrzej Chmiel  - 7 miejsce w kat. K 60

Na 16 km

- Lilianna Kasprzyk - złoty medal w kat. K 50

- Joanna Banach - brązowy medal w kat. K30

- Anna Wolna -  4 miejsce w kat. K 30

- Marcelina Kusza - złoty medal w kat. K18

- Jolanta Kusza - brązowy medal w kat. K40

W tym roku wszystkie osoby, które ukończyły bieg dostały pamiątkowy medal, a osoby które stanęły na „pudle” dodatkowo puchary. Nagród organizator w tym roku nie przewidział dla zwycięzców, zamiast tego odbyło się losowanie spośród wszystkich zawodników. Początkowo losowanie nie było dla nas szczęśliwe, ale  po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia : „ Suchy Las musi wygrać, bo jak nie…” wyloswano dwie nasze zawodniczki, które dostały kije.

Nasza ekipa w tym roku reprezentowała się w fioletowych koszulkach z herbem gminy Suchy Las i napisem na plecach UKS GIMNAZJON SUCHY LAS. Byliśmy bardzo rozpoznawalni i zaczepiani, pytano się nas gdzie leży Suchy Las i  robiono nam zdjęcia jako przykład świetnie ubranego i zorganizowanego zespołu.

Jola i Marcelina Kusza

Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

piątek, 19 lipca 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności