TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

W najbliższą sobotę w Biedrusku kolejny z cyklu biegów WARTA CHALLENGE Marathon&Half

W najbliższą sobotę, 16 stycznia, odbędzie się już trzeci z zimowego cyklu pięciu biegów długodystansowych WARTA CHALLENGE Marathon&Half, rozgrywanego w Biedrusku nad Wartą na dystansie półmaratonu i maratonu. Dodatkowo na krótszym z dystansów rywalizować mogą  zawodnicy nordic walking, z kolei dystans maratonu można pokonać również w zespole dwuosobowym w ramach sztafety maratońskiej. 

 

W ramach styczniowego biegu WARTA CHALLENGE Marathon&Half rozgrywane są także Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w biegach długodystansowych, w których udział mogą wziąć dziennikarze, redaktorzy, wydawcy, publicyści, blogerzy i inni ludzie związani zawodowo z mediami.

Zawody odbywają się co miesiąc od listopada do marca. Trasa półmaratonu i maratonu rozpoczyna się przy pałacu w Biedrusku, gdzie mieści się centrum zawodów i biegnie leśnymi ścieżkami wzdłuż Warty w kierunku Naramowic w Poznaniu. WARTA CHALLENGE Marathon&Half jest zimową imprezą biegową, skierowaną do tych biegaczy, którzy poszukują czegoś więcej niż masowe półmaratony i maratony miejskie - nowych wyzwań i sprawdzenia się w trudniejszym terenie. Trasa biegu jest stosunkowo wymagająca, poprowadzona jest w lekko pagórkowatym, bardzo urozmaiconym leśnym terenie. Zawodnicy muszą pokonać między innymi kilka podbiegów, przebiec przez drewnianą kładkę nad potokiem wpływającym do Warty, a w warunkach zimowych poziom trudności trasy podnosi dodatkowo śnieg.

Limit zawodników wynosi tylko 200 osób, a w WARTA CHALLENGE Marathon&Half uczestniczą nie tylko biegacze z całej Polski, ale także maratończycy z zagranicy, w tym z Niemiec i Estonii.

Każdy zawodnik otrzymuje na mecie pamiątkowy medal FINISHER - WARTA CHALLENGE Marathon&Half. Podczas tegorocznego cyklu WARTA CHALLENGE Marathon&Half na medalach pojawia się kolejno jedno z pięciu kół olimpijskich otoczone wieńcem liści z gatunków drzew, które biegacze mijają na trasie. Uczestnicy wszystkich pięciu biegów mają więc możliwość zgromadzenia całej kolekcji „olimpijskich” medali,  nawiązującej do flagi oraz igrzysk olimpijskich, które odbędą się w tym roku w Rio de Janeiro (maraton jest dyscypliną olimpijską).

Podczas tegorocznego cyklu WARTA CHALLENGE Marathon&Half zawodnicy mogą ponadto uczestniczyć w spotkaniach  Bieganie – moja pasja, moje życie ze znanymi polskimi biegaczami. Na WARTA CHALLENGE Marathon&Half gościli już Marek Śliwka – zdobywca ekstremalnej korony maratonów świata, który podczas poprzedniej edycji WARTA CHALLENGE Marathon&Half przygotowywał się do biegu po Antarktydzie oraz Jerzy Skarżyński – znany polski maratończyk i trener, autor wielu książek o bieganiu. Natomiast 16 stycznia z biegaczami spotka się Artur Kujawiński – pierwszy poznaniak, który przebiegł Spartathlon (jeden z najtrudniejszych biegów na świecie).

Dwa kolejne biegi z cyku WARTA CHALLENGE Marathon&Half odbędą się 6 lutego oraz 5 marca (bieg finałowy).

W styczniowym pakiecie startowym każdy zawodnik otrzyma numer startowy, buff oraz opaskę motywacyjną WARTA CHALLENGE Marathon&Half, naturalny baton energetyczny ZMIANY ZMIANY, medal FINISHER, ciepły posiłek regeneracyjny po biegu, bony rabatowe na badania wydolnościowe w przychodni IKAR oraz możliwość skorzystania z gorącej kąpieli po biegu w pałacu. Dodatkowo, bezpłatnie biegacze będą mogli zregenerować się na nowatorskich platformach Schumanna.

Informacje o WARTA CHALLENGE Marathon&Half można znaleźć na stronach organizatora imprezy – SPORT CHALLENGE Fundacji Wspierania Aktywności Fizycznej:  www.WARTACHALLENGE.com   oraz na fanpage https://www.facebook.com/ WARTACHALLENGE.

Są jeszcze wolne miejsca na liście zapisów. Zapraszamy!


Kontakt:

Komandor WARTA CHALLENGE Marathon&Half: Krzysztof Pilarski                                       
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 602 198 835
Informacje dodatkowe dostępne są na stronie internetowej www.WARTACHALLENGE.com 
Fanpage na FB https://www.facebook.com/WARTACHALLENGE

Termin i miejsce:

Sobota 16 stycznia 2016 roku.                                                                                       
Centrum zawodów i biuro zawodów mieścić się będzie w Pałacu Biedrusko na ul.
1 Maja 82, 62-003 Biedrusko
.
Start honorowy biegu o godz. 9:55, start ostry 10:00.
Biuro zawodów czynne w dniu 16.01.2016 r. (sobota) w godzinach 7:45- 9:30.

 

Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

niedziela, 22 września 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności