TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

XIII Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo Suchy Las

Po raz kolejny hala widowiskowo-sportowa Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie przy ul. Szkolnej 20 będzie gościła judoków z całej Polski i z zagranicy. A wszystko to dzięki członkom Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gimnazjon” działającego przy sucholeskim gimnazjum, którzy w terminie 19-20.03.2016 r. zaplanowali przeprowadzenie XIII Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju Judo. Organizatorzy spodziewają się uczestnictwa ok. ośmiuset zawodników z całej Polski, a także z Niemiec, Rosji, Czech, Holandii, Ukrainy i Litwy. Tak liczny udział sportowców stawia sucholeski turniej w trójce największych turniejów judo organizowanych w Polsce.


Z tego też względu Polski Związek Judo wpisał turniej na listę zawodów rankingowych – zawodnicy będą walczyć nie tylko o zajęcie jak najlepszego miejsca, ale także o punkty do rankingu PZ Judo. Zawody będą przeprowadzone za pomocą fińskiego systemu JUDO SHIAI - kolejność walk będzie wyświetlana na dodatkowych monitorach i będzie dostępna wraz z listami walk na urządzeniach multimedialnych; tabletach, smartfonach poprzez wewnętrzną bezpłatną sieć WiFi. Wszystkie walki będą rejestrowane przez car system, który pozwala sędziom na zminimalizowanie ewentualnych pomyłek.

W pierwszy dzień zawodów, na sześciu matach, zaprezentują się sportowcy – dziewczęta i chłopcy – kategorii wiekowych U13 (dzieci z roczników 2004 i 2005) oraz U15 (młodzież z roczników 2002-2004). Drugiego dnia walczyć będą juniorzy i juniorki młodsze (kategoria U18, roczniki 1999-2003). Rejestracja do turniejów U15, U18 przez stronę PZ Judohttp://web.pzjudo.pl/, U13 przez oficjalną stronę zawodów www.judo.suchylas.pl/zawody. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godz. 10, a zawodnicy, jak co roku, walczyć będą o specjalnie przygotowane na tą okazję medale i dyplomy. Zwycięzcy dodatkowo otrzymają koszulkę turniejową.

Oczywiście przeprowadzenie tak dużej imprezy sportowej byłoby niemożliwe bez wsparcia lokalnego samorządu i instytucji samorządowych wyższego szczebla. Pomoc logistyczną i finansową zaoferowali organizatorom Urząd Gminy Suchy Las, Starostwo Powiatowe w Poznaniu oraz Wielkopolski Urząd Marszałkowski, a także Polski Związek Judo. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Suchy Las, Pan Grzegorz Wojtera. Natomiast patronat medialny będzie sprawowany przez Gazetę Sucholeską, Głos Wielkopolski, Nasz Głos Poznański, Telewizję Polską S.A., TVSL – Sucholeską Telewizję Internetową, Radio Merkury. Natomiast na stronie www.ippon.org.plbędzie prowadzona bezpośrednia transmisja internetowa.

Sucholeski turniej zyskuje coraz większą renomę na sportowej mapie Polski. Z roku na rok uczestniczy w nim coraz więcej zawodników – w roku ubiegłym do Suchego Lasu przyjechało sprawdzić swoje umiejętności sportowe 1005 zawodników ze 154 klubów. Cieszy fakt coraz większego zainteresowania turniejem wśród zagranicznych judoków. W zgodnej opinii wielu działaczy i trenerów sucholeski turniej to jedne z najsprawniej przeprowadzanych zawodów w Polsce. Fakt ten został również zauważony w Polskim Związku Judo, który zaczął zlecać sucholeskim działaczom organizację innych imprez rangi ogólnopolskiej i mistrzowskiej.

Dodatkowe informacje na temat zawodów można znaleźć na stronie www.judo.suchylas.pllub bezpośrednio na stronie zawodów www.judo.suchylas.pl/zawody.
Ostatnio zmienianywtorek, 15 marzec 2016 09:42
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

środa, 17 lipca 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności