TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

XIII Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo w Suchym Lesie

W sobotę i niedzielę 19-20 marca w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie już po raz trzynasty odbył się Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy "Gimnazjon" z Suchego Lasu. W sportowej rywalizacji uczestniczyło około 1100 zawodników, którzy pod okiem 50 sędziów stoczyli ponad 1600 walk.

W turnieju uczestniczyli nie tylko młodzi zawodnicy z całej Polski, ale również goście z zagranicy: Niemcy, Czesi, Słowacy, Białorusini i Rosjanie. - Nie dość, że w tym roku w turnieju bierze udział rekordowa liczba uczestników, to jeszcze do tego cieszy się on dużym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju - mówił otwierając wydarzenie Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera.

Wśród medalistów turnieju znalazło się czterech zawodników z Suchego Lasu. - Do zawodów wytypowałem dwudziestu najlepszych zawodników. Udało nam się zdobyć cztery medale: jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe. I myślę, że najlepiej ukazuje to jak wysoki jest poziom turnieju. Bo gdy jedziemy na zawody mniejszej rangi, to 80-90% naszych zawodników zdobywa medale i staje na podium, a tutaj to jest 20% - przekonywał prezes UKS Gimnazjon Henryk Kusza.

Podczas oficjalnego otwarcia turnieju przyznano odznaki zasłużonym dla rozwoju judo w Wielkopolsce. Otrzymali je między innymi marszałek Marek Woźniak, wójt Grzegorz Wojtera i radna powiatowa Grażyna Głowacka.


Ostatnio zmienianywtorek, 29 marzec 2016 10:45
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

środa, 17 lipca 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności