TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Złota Marianka, czyli nasze Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo

Judo Gim2017 www Tegoroczne Mistrzostwa Polski Młodzików były nasze, nie tylko dlatego, że Uczniowski Klub Sportowy "Gimnazjon" był ich głównym organizatorem. W wadze do 48 kg po złoty medal Mistrzostw Polski sięgnęła Marianna Pilawska zawodniczka UKS Gimnazjon z Suchego Lasu wychowanka trenera Henryka Kuszy. Mistrzyni Polski na swojej drodze pokonała zawodniczkę AHINSA Tarnowskie Góry - Małgorzatę Woś, Natalię Piotrowską z Koka Jastrzębie Zdrój, Maję Twardowską z MOSiR Bochnia oraz Natalię Łukaszewicz z Judo Kontra Mińsk Mazowiecki. Dokonała tego w najliczniej obsadzonej wadze kobiecej, w której do zawodów zgłosiło się 26 zawodniczek. Wagę wygrała po zaciętych pojedynkach z wymagającymi rywalkami, lecz wszystkie były prowadzone znakomicie pod względem taktycznym.

Judo www Zawody odbyły się 14 i 15 października w hali sportowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Morasku. W mistrzostwach udział wzięło 500 zawodniczek i zawodników ze 127 klubów z polski. Zawody miały uroczystą oprawę. Podczas otwarcia odsłuchano hymnu polskiego, zgromadzonych powitał prezes UKS Gimnazjon a zawody otworzył w-ce prezes PZ Judo Juliusz Kowalczyk. Otwarcie uświetnił pokaz tańca w-ce mistrzów polski w tańcu hip hop zespołu Freak Out. Walki finałowe o medale miały uroczystą oprawę a zawodnicy do walk wychodzili przy muzyce. Zawody sędziowało 24 arbitrów klasy związkowej i międzynarodowej. Również dekoracja miała podniosły i uroczysty charakter a medalistów dekorowali: v-ce prezesi PZ Judo Juliusz Kowalczyk i Cezary Borzęcki oraz członkowie zarządu Zenon Mościński i Adam Pożdzik. Wśród obecnych trenerów można było zauważyć medalistów Igrzysk Olimpijskich: Anetę Szczepańską i Pawła Nastule. Imprezę oglądało wielu kibiców nie tylko z trybun, ale także dzięki bezpośredniej transmisji internetowej w sieci.
Partnerami organizacyjnymi Mistrzostw Polski była Gmina Suchy Las, Polski Związek Judo i Wielkopolski Związek Judo oraz Uczniowski Klub sportowy Gimnazjon z Suchego Lasu.

Ostatnio zmienianyczwartek, 26 październik 2017 15:35
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

czwartek, 18 października 2018 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności