TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

XV Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo


W weekend 24-25 marca odbył się XV Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo. Coroczne wydarzenie organizowane przez Gminę Suchy Las oraz Uczniowski Klub Sportowy „Gimnazjon” w tym roku po raz pierwszy odbywało się gościnnie na hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która pozwoliła na rozegranie zawodów na 8 polach walki i umożliwiła start aż 820 zawodnikom. W ramach zawodów w sobotę na tatami toczyły się walki Dzieci (U14) i Młodzików (U16), a w niedzielę Juniorek i Juniorów Młodszych (U18).

Szczególnie doniosłą chwilą była chwila wręczenia odznak Polskiego Związku Judo za zasługi dla rozwoju dyscypliny w Polsce. Złotą odznakę PZ Judo otrzymała Kierownik Referatu Oświaty, Sportu i Współpracy z organizacjami - pani Violetta Pałącarz, a odznaczenie wręczył Członek Zarządu Polskiego Związku Judo Andrzej Jasiński. Gmina Suchy Las już od 15 lat wspiera flagowy turniej judo w Polsce, co przełożyło się na jego ogromną popularność i rangę. Aktualnie turniej w Suchym Lesie stoi na najwyższym krajowym poziomie i jest turniejem rankingowym tj. selekcyjnym do kadr narodowych. Od wielu lat to właśnie do Suchego Lasu zjeżdżają się najlepsi zawodnicy i rywalizują o medale, puchary i punkty rankingowe. I tym razem nie zawiedli kibiców i stoczyli wyrównane, często bardzo widowiskowe walki.

Zawody były podzielone na dwie części, do około godz. 15:00 odbywały się eliminacje, a następnie finały we wszystkich kategoriach wiekowych, wzbogacone o motywujące motywy muzyczne. Podczas zawodów zastosowany był fiński system JudoShiai, dzięki któremu każdy zawodnik otrzymuje identyfikator z kodem kreskowym, dzięki któremu weryfikacja i losowanie oraz wychodzenie do walk przebiega bardzo sprawnie. Ponadto przez cały czas trwania turnieju funkcjonował CareSystem, który pozwala sędziom na odtworzenie trudnej do oceny walki o zminimalizowanie ewentualnych pomyłek, a w Internecie można było śledzić zmagania na tatami przed ekranami telefonów, komputerów i tabletów. Swoją obecnością zaszczycił nas także złoty medalista olimpijski z Atlanty Paweł Nastula. Po zakończonym bloku finałowym odbyła się uroczysta dekoracja najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach wagowych, na ich szyjach zawisły złote, srebrne i brązowe medale, a topowe ekipy zabrały do swoich miast szklane puchary Starosty Poznańskiego.

Razem sucholeski turniej odwiedziło 820 zawodniczek i zawodników z 150 klubów, w tym kluby z Czech, Rosji oraz Niemiec. Klasyfikację drużynową wygrał zespół Czarnych Bytom, przed Juvenią Wrocław i Kadrą Narodową Czech.

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 05 kwiecień 2018 14:11
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

poniedziałek, 24 czerwca 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności