TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Międzynarodowy Turniej Judo o poziom w górę

TJ_ogol W Suchym Lesie podczas ostatniego zimowego weekendu odbył się IX Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo, w ramach turnieju rozegrano również Otwarty Puchar Polski Młodziczek i Młodzików. W imprezie uczestniczyło 884 zawodników z blisko 100 klubów.

TJ_rozpTJ_zawod

 

Dwudniowy turniej  był na tyle atrakcyjny dla judoków, że sprawił, iż do gminy Suchy Las przyjechali również zawodnicy z Rosji, Białorusi i dwie drużyny niemieckie. Na uroczystym, sobotnim otwarciu, którego dokonał Wójt Grzegorz Wojtera obecni byli: radna powiatowa Grażyna Głowacka i dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II Jarosław Krajewski. Swoją obecnością zaszczyciła nas również srebrna medalistka z Atlanty i wielokrotna mistrzyni kraju w judo Aneta Szczepańska. Henryk Kusza – prezes UKS Gimnazjon i organizator imprezy, słowami Karola Wojtyły „Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od Was nie wymagali” rozpoczął zawody.
Jeszcze jedną gwiazdą, która była obecna w trakcie Międzynarodowego Turniej Judo w Suchym Lesie był Ryszard Zieniawa. Ten wielokrotny złoty medalista mistrzostw Polski i trener reprezentacji w judo zawitał do Suchego Lasu już po raz piąty.

- Mówimy na niego „mistrz” – mówi Henryk Kusza – jest to ogromny autorytet, cieszymy się, że służy nam pomocą i doradztwem również  podczas treningów. Poziom Turnieju z roku na rok jest coraz wyższy – komentuje dalej imprezę prezes UKS Gimnzjon – do Suchego Lasu przyjechało o 61 osób więcej niż w roku ubiegłym, pomimo że klasyfikację zaczynaliśmy od wyższej klasyfikacji wiekowej niż w 2011 - od dziewięciolatków. W młodzikach i juniorach młodszych uczestniczyły wszystkie liczące się kluby.  UKS Gimnazjon zdobył 7 medali, w ubiegłym roku było ich 10. Jestem jednak zadowolony z występu naszego klubu, bo jak już mówiłem poziom poszedł zdecydowanie w górę.

Organizatorzy już teraz myślą o przyszłorocznym turnieju. W jego organizacje zaangażowanych w tym roku było 40 wolontariuszy. Impreza współfinansowana była przez gminę Suchy Las oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
TJ_rozgrzTJ_walka

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 19 marzec 2012 17:06
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

środa, 17 lipca 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności