TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Informacja w sprawie gospodarki odpadami na terenie gminy w 2018 rokuUrząd Gminy Suchy Las informuje, iż z początkiem roku 2018 nie uległy zmianie stawki opłaty za gospodarowanie i wynoszą:

- 13 zł od osoby miesięcznie w przypadku segregacji odpadów

- 25 zł od osoby miesięcznie w przypadku braku segregacji odpadów

- 11 zł od osoby miesięcznie w przypadku osób posiadających uprawnienia wynikające z ustawy o Karcie Dużej Rodziny – po złożeniu odpowiedniego oświadczenia.

Przypominamy! W przypadku zmiany danych dotyczących nieruchomości zamieszkałej takich jak liczba zamieszkujących osób, sposób gromadzenia odpadów lub zmiana władającego nieruchomością należy złożyć stosowną deklarację w Urzędzie Gminy w terminie 14 dni od zaistnienia zdarzenia.

Nowe zasady segregacji od 1 stycznia 2018 roku.

Jak Państwo z pewnością zauważyli Zakład Gospodarki Komunalnej od 1 stycznia 2018 roku dostarcza do Państwa nieruchomości kolorowe worki przeznaczone na segregację odpadów. Zmiana polegająca na zastąpieniu worków bezbarwnych kolorowymi nie jest wymysłem Urzędu Gminy czy Zakładu Gospodarki Komunalnej, tylko obowiązkiem nałożonym na gminy i wynikającym z Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 roku wprowadzającego na terenie całego kraju standaryzację zbiórki odpadów selektywnych. Jednakże aby wykorzystać dotychczasowe „stare” (przeźroczyste) worki oraz dokładnie zapoznać mieszkańców z nowymi zasadami segregacji, wprowadzono na terenie naszej gminy okres przejściowy, który potrwa do 4 marca 2018 roku.

Od dnia 5 marca 2018 roku odpady selektywne odbierane będą tylko zgodnie z nowymi narzuconymi Rozporządzeniem Ministra Środowiska zasadami.

W załączeniu prezentujemy ulotkę opisującą nowe zasady segregacji oraz harmonogram odbioru odpadów z nieruchomości zamieszkanych w 2018 roku. Ulotki jak i harmonogram Zakład Gospodarki Komunalnej winien dostarczyć również na każdą zamieszkałą nieruchomość na terenie Gminy, można je również pobrać w siedzibie Urzędu Gminy oraz siedzibie ZGK.

Prosimy o dokładne zapoznanie się i przestrzeganie harmonogramu oraz zasad segregacji.

Jednocześnie Urząd Gminy Suchy Las informuje szanownych mieszkańców, iż usługa odbioru odpadów z nieruchomości zamieszkanych na terenie naszej gminy realizowana będzie przez Zakład Gospodarki Komunalnej Suchy Las sp. z o.o do dnia 31 maja 2018 roku.

Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

poniedziałek, 24 czerwca 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności