Oświadczenie Wójta Gminy w sprawie pożaru autobusu ZKP
TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Oświadczenie Wójta Gminy w sprawie pożaru autobusu ZKP

Resized 20170912 071102

Drodzy Mieszkańcy! W dniu 12 września 2017 r. miało miejsce nieszczęśliwe zdarzenie, jakim był wybuch pożaru oraz – w efekcie – spalenie się autobusu linii 903 naszego gminnego przewoźnika, spółki ZKP Suchy Las sp. z o.o.. Na szczęście w autobusie nie było pasażerów i nikt nie został poszkodowany.

 

Wydarzenie było bezprecedensowe w naszej gminie, dlatego natychmiast poprosiłem prezesa spółki ZKP Suchy Las o wyjaśnienie przyczyn zdarzenia. Wyniki dokonanej analizy prezentuję Państwu w załączonym oświadczeniu Spółki w tej sprawie.

Pomimo faktu, iż wszystkie autobusy taboru ZKP mają aktualne badania techniczne i są regularnie sprawdzane, oraz że takie zdarzenia, jak to z feralnego wtorku, mają miejsce również w nowych autobusach, zażądałem od Rady Nadzorczej spółki przeprowadzenia wnikliwego badania procedur bieżącego nadzoru nad techniczną sprawnością autobusów i codziennego kierowania ich do ruchu/obsługi pasażerów. Jeżeli zostaną stwierdzone jakiekolwiek nieprawidłowości lub powstaną zalecenia doskonalące, to będę oczekiwał od Prezesa Spółki wdrożenia pilnych kroków naprawczych.

Bezpieczeństwo pasażerów jest naszym priorytetem, dlatego Spółka ZKP już w 2014 roku podjęła działania zmierzające do sukcesywnej wymiany taboru, czego efektem był zakup w roku 2015 3 pojazdów, oraz po 1 nowym autobusie w roku 2016 (styczeń) i 2017 (styczeń). Już w dniu 22 września br.  oczekiwana jest dostawa 4 kolejnych nowych pojazdów. A to przecież nie koniec działań inwestycyjnych Spółki, która jest właśnie w trakcie przygotowywania przetargu na 2 nowe autobusy, na które pozyskała środki z Unii Europejskiej (planowana dostawa – IV kwartał 2018r.). Ta imponująca liczba nowych autobusów sprawi, że już w przyszłym roku ponad połowa floty naszego gminnego przewoźnika, wyjeżdżająca danego dnia na trasy, będzie nowa (roczniki 2016-2018), a najstarszy autobus przewożący na co dzień pasażerów będzie pochodził z roku 2001. Utrzymanie tej tendencji zakupowej nowych pojazdów planowane jest również na kolejne lata, w miarę posiadanych środków. Jestem jednak spokojny, że gdyby zaistniała konieczność dokapitalizowania Spółki w celu dalszego podnoszenia jakości taboru i zmniejszenia jego wieku, to mogę liczyć w tej sprawie na poparcie całego składu Rady Gminy.

Życząc Państwu i sobie, aby to przykre doświadczenie było jedynym i ostatnim jakie miało miejsce w naszej gminie, zapewniam jednocześnie, że troska o zdrowie i życie pasażerów zawsze była i będzie dla mnie jednym z kluczowych zadań. Wyrażam również przekonanie, że poruszanie się gminnym transportem publicznym jest nie tylko sprawne, ale i bezpieczne.

 

Wójt Gminy Suchy Las

Grzegorz Wojtera

osiwadczenie

 

 

Ostatnio zmienianypiątek, 15 wrzesień 2017 16:02
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

poniedziałek, 20 sierpnia 2018 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności