TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

WYBORY W SOŁECTWACH I OSIEDLACH

W marcu i kwietniu br. upływa 4-letnia kadencja zarządów osiedli oraz sołtysów i rad sołeckich w dziewięciu jednostkach pomocniczych naszej Gminy. Zgodnie ze statutami tych jednostek, zostaną przeprowadzone wybory nowych organów. Rada Gminy Suchy Las uchwałą nr IV/55/19 z dnia 31 stycznia 2019 r. zarządziła przeprowadzenie wyborów do końca kwietnia br.  Jednocześnie radni dokonali zmian w statutach dziewięciu jednostek, przedłużając kolejne kadencje ich organów wykonawczych do 5 lat. Przypomnę, iż ustawodawca kadencję rad gmin również przedłużył do 5 lat.

Wybory nie zostały zarządzone dla sołectwa Jelonek oraz osiedla Suchy Las – Wschód, bowiem w tych jednostkach kadencja obecnych organów wykonawczych kończy się dopiero w 2021 r.

 Wybory zarządów osiedli oraz sołtysów i rad sołeckich są bezpośrednie i odbywają się podczas zebrań mieszkańców. W zebraniu może wziąć udział każdy stały mieszkaniec danej jednostki pomocniczej (sołectwa, osiedla), który jest uprawniony do głosowania, to znaczy pełnoletni. Wyborcze  zebrania wiejskie i osiedlowe są ważne, jeśli uczestniczy w nich określona liczba mieszkańców. Liczba ta jest różna dla poszczególnych jednostek. Co najmniej 20-osobowe kworum przewidują statuty Złotnik – Wsi oraz Złotkowa. Minimum 30-osobowy udział w zebraniu mieszkańców został określony w statutach: Biedruska, Chludowa, Golęczewa, Jelonka, Suchego Lasu, Zielątkowa i Złotnik – Osiedla. Co najmniej 35 osób musi uczestniczyć w zebraniu na Osiedlu Grzybowym, natomiast najwyższe kworum przewiduje statut Suchego Lasu – Wschód – to 50 osób.

Szczegółowy przebieg zebrań wyborczych uregulowany jest w obowiązujących statutach. Zebrania organizuje i przeprowadza Wójt Gminy.  Zebrani mieszkańcy dokonują zgłoszenia kandydatów, a następnie odbywają się wybory z użyciem kart do głosowania, wręczanych na podstawie listy obecności. Komisja skrutacyjna od razu ustala wyniki głosowania.

Zadania i kompetencje organów sołectw i osiedli wymienione są w statutach tych jednostek.

Zachęcam Państwa do udziału w zebraniach, ale także do aktywności społecznej, poprzez kandydowanie do wymienionych przeze mnie organów wykonawczych. Praca w tych organach to niepowtarzalna okazja do wpływania na to, co dzieje się w każdym z naszych gminnych sołectw i osiedli.

Oto tabela zawierająca informacje o planowanych zebraniach, ustalone zarządzeniem nr 30/2019 Wójta Gminy Suchy Las z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie przeprowadzenia wyborów w jednostkach pomocniczych Gminy.

 

Jednostka pomocnicza

TERMIN

MIEJSCE

Biedrusko

 

11 kwietnia

godz. 18.00

 

Dom Osiedlowy

Biedrusko, ul. Zjednoczenia 4

Chludowo

 

29 marca

godz. 19.00

 

Zespół Szkół im. O. Mariana Żelazka

Chludowo, ul. Szkolna 3

Golęczewo

 

20 marca

godz. 18.00

 

Świetlica wiejska

Golęczewo, ul. Dworcowa 61a

Osiedle Grzybowe

15 kwietnia

godz. 19.00

 

Świetlica osiedlowa

Złotniki, Pl. Grzybowy 16

Suchy Las

 

24 kwietnia

godz. 18.00

 

Sala widowiskowa CKiBP

Suchy Las, ul. Szkolna 16

Zielątkowo

 

26 kwietnia

godz. 19.00

 

Świetlica wiejska

Zielątkowo, ul. Kręta 1

Złotkowo

 

10 kwietnia

godz. 19.00

 

Świetlica wiejska

Złotkowo, ul. Złota 15a

Złotniki – Osiedle

13 marca

godz. 18.00

 

Świetlica osiedlowa

Złotniki, ul. Żukowa 14

Złotniki - Wieś

27 marca

godz. 18.00

 

Świetlica wiejska

Złotniki, ul. Słoneczna 28

 

          Joanna Nowak
     Sekretarz Gminy Suchy Las

 

    

Ostatnio zmienianywtorek, 26 luty 2019 15:46
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

środa, 21 sierpnia 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności