TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Lekcja wzajemnego szacunku w SP1 w Suchym Lesie

Szanuj innych, a sam będziesz szanowany - pod takim przesłaniem odbyło się w środę spotkanie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie z gośćmi przybyłymi z gorącej Brazylii.
Uczniowie z klas szóstych i siódmych mieli okazję wysłuchać opowieści dwóch młodych Brazylijczyków o tym, jak capoeira zmieniła ich życie. Kleber Santos Silva i Cristiano Vieira, czyli Professor Kabecao i Professor Kaveira opowiedzieli o życiu dzieciaków w brazylijskiej faweli, o braku dostępie do szkolnictwa i podstawowych potrzeb młodych ludzi, co często kończy się tragicznie. Dla wielu z takich osób wybawieniem jest właśnie capoeira, sztuka walki wywodząca się z Brazyli. Sztuka walki, która oparta jest na szacunku do drugiego człowieka.
 
To spotkanie zorganizowaliśmy w odpowiedzi na to, co dzieje się w chwili obecnej wśród młodzieży. Dlatego razem z Patrykiem Kusińskim z Akademii Sztuki Capoeira postanowiliśmy wyjść z inicjatywą, która będzie promowała zdroworozsądkowe zachowania dzieci i wzajemny szacunek. Żeby dzieciaki wiedziały, że jednym głupim zachowaniem  mogą wyrządzić krzywdę nie tylko innym, ale również sobie. Zależało nam, aby przekazać dzieciom, że nie ten jest najsilniejszy, kto jest mocny fizycznie, ale ten, który ma otwarty umysł. Bo czasami wycofać się tzn. wygrać i nie zawsze ośmieszenie kolegi daje nam moc w grupie - mówiła po spotkaniu Wiesława Prycińska z Cafe Szkolna 16, pomysłodawczyni wczorajszego spotkania.
 
Po opowieściach i pytaniach, których uczniowie mieli bardzo dużo do przybyłych gości, przyszedł czas na pokaz capoeiry, który wzbudził aplauz wśród zgromadzonej widowni. Pokaz na tyle spodobał się dzieciom, że niemal wszyscy chcieli spróbować własnych sił pod okiem mistrzów z Brazyli. Ostatecznie w krótkich warsztatach capoeiry wzięło 5 chłopców i 5 dziewczynek, którzy przećwiczyli podstawowe ruchy tej brazylijskiej sztuki walki. Spotkanie słowami podziękowania za przekazaną lekcję życia zakończyła Pani Dyrektor Beata Radomska.
 
 
 
Ostatnio zmienianypiątek, 17 listopad 2017 14:16
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

piątek, 16 listopada 2018 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności