strzykawka i trzy fiolki ze szczepionką

AKTUALIZACJA 4.01.2022 r.

Informujemy, że na terenie gminy Suchy Las dwie przychodnie realizują szczepienia przeciwko COVID-19:

  1. Omega Lekarze Rodzinni przy ul. Nowy Rynek 6 w Suchym Lesie, numer telefonu 61 652 35 70;
  2. Przychodnia Lekarza Rodzinnego w Biedrusku przy ul. Poznańskiej 39, numer telefonu 61 8119 132;
  3. Mobilny punkt szczepień w Galerii Sucholeskiej, III piętro, p. 302 (szczegóły poniżej).

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Na szczepienie można umawiać się w następujący sposób:

  • Bezpośrednio w punkcie szczepień

Skontaktuj się bezpośrednio z wybranym punktem szczepień.

  • Za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie – jeśli podałeś numer telefonu – otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  • Poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (na stronie pacjent.gov.pl)

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Ważne! Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

  • przez SMS

Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Mobilny punkt szczepień w Galerii Sucholeskiej

Mobilny punkt szczepień mieści się w Galerii Sucholeskiej, na III piętrze w lokalu 302, tuż obok Przychodni Sucholeskiej. Został otwarty przy współpracy partnerskiej z Centrum Medyczne Komorniki.

Punkt otwarty jest w każdy poniedziałek od godziny 16:00 do godziny 20:00.
Szczepienia dla osób dorosłych odbywają się w godzinach 16:00-18:00.
Szczepienia dla dzieci poprzedza kwalifikacja lekarza pediatry. Odbywa się ona od godziny 17:00 do 18:00 w Przychodni Sucholeskiej, następnie po kwalifikacji udają się Państwo wraz z dziećmi tuż obok, do lokalu 302 (szklana witryna, niebieskie kotary). Szczepienia dzieci trwają od momentu kwalifikacji do godziny 20:00, osoby dorosłe kwalifikowane są bezpośrednio w lokalu 302.

Szczepienia są bezpłatne, dla wszystkich chętnych. Nie prowadzimy zapisów.

Aktualne informacje na temat szczepień przeciw COVID-19 znajdują się w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej www.gov.pl/web/szczepimysie.

wydrukuj wydrukuj