migowy 717x350 - Urząd gminy coraz bardziej dostępny!

W ramach zapewniania dostępności urzędu dla osób ze szczególnymi potrzebami, w Urzędzie Gminy w Suchym Lesie wprowadzono udogodnienia dla osób mających problemy ze słuchem.

W sali obsługi zostały zamontowane pętle indukcyjne – system wspomagający słuch i poprawiający zrozumiałość mowy osobom korzystającym z aparatu słuchowego lub implantu ślimakowego. Wzmocnienie głosu nie jest słyszalne dla osób nieposiadających aparatu.

Dodatkowo uruchomiona została usługa tłumacza migowego on-line. Aby skorzystać z pomocy tłumacza migowego, należy wejść na stronę tlumacz.migam.org/gmina_suchy_las (link dostępny jest również na stronie głównej www.suchylas.pl oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Suchy Las) i połączyć się przez wideokonferencję z tłumaczem. Tłumacz zadzwoni do urzędu i będzie rozmawiał, tłumacząc obustronnie.

Połączenie z tłumaczem możliwie jest również podczas obsługi w urzędzie za pomocą udostępnionego przez urząd komputera.

W Polsce aż milion osób ma problemy ze słuchem, wynikające z chorób czy spowodowane starzeniem. Ponad 400 tysięcy osób to osoby głuche kulturowo, czyli takie, które urodziły się jako niesłyszące lub utraciły słuch w bardzo wczesnym wieku, a ich podstawowy język to język migowy.

wydrukuj wydrukuj