ikonki osób z dymkami dyskusji, pod nimi napis Sesja Rady Gminy

Zapraszamy na LVII sesję Rady Gminy Suchy Las, która odbędzie się 16 maja 2023 r. (wtorek) o godzinie 9:00 w sali multimedialnej na terenie Parku Wodnego OCTOPUS w Suchym Lesie, ul. Szkolna 18.

Porządek sesji:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
 3. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwały budżetowej na rok 2023.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji na naprawę i zabezpieczenie murów zewnętrznych oraz montaż okien (część zadania pn. „Remont, rozbudowa, przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania obory na budynek mieszkalny jednorodzinny”) – zabytku w miejscowości Golęczewo.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji na renowację elewacji i remont budynku mieszkalnego jednorodzinnego, wymianę stolarki w budynku mieszkalnym i przyległym budynku garażowym (część zadania pn. „Renowacja elewacji i remont budynku mieszkalnego jednorodzinnego z przyległymi budynkami – gospodarczym i garażowym”) – zabytku w miejscowości Golęczewo.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji na roboty budowlane w zakresie remontu dachu, remontu tynków wewnętrznych oraz wymiany stolarki (część zadania pn. „Remont i przebudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego”) – zabytku w miejscowości Golęczewo.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji na roboty budowlane w zakresie remontu dachu, oraz wymiany okna (część zadania pn. „Remont i przebudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego”) – zabytku w miejscowości Golęczewo.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji na remont kapitalny budynku dawnego Zajazdu pod Złotą Gwiazdą w Golęczewie oraz przyległej sali tanecznej (etap V) – zabytku w miejscowości Golęczewo.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji na rewaloryzację parku dworskiego w Chludowie (etap V) – zabytku w miejscowości Chludowo.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji na wyeksponowanie i odtworzenie oryginalnych elementów parku i ogrodu przy budynku starego kasyna wojskowego – zabytku w miejscowości Biedrusko.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji na remont fragmentu zabytkowego ogrodzenia parku dworskiego w Chludowie – zabytku w miejscowości Chludowo.
 12. Informacje:
 • Wójta Gminy,
 • Przewodniczącego Rady Gminy,
 • Przedstawiciela gminy w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolski,
 • Przewodniczących Komisji Rady,
 • Radnego Powiatowego.
 1. Interpelacje i zapytania Radnych.
 2. Wolne głosy i wnioski.
 3. Zamknięcie sesji.

Nagranie w systemie audio–wideo będzie udostępnione w serwisie esesja.tv. Dostęp do serwisu poprzez stronę www.suchylas.pl w menu Media.

Nagranie z transkrypcją będzie udostępnione po upływie 14 dni od sesji. 

Przypominamy Państwu, że z uwagi na publiczny charakter posiedzeń Rady należy zwrócić uwagę na nieposługiwanie się danymi osobowymi. W innym przypadku można narazić się na złamanie przepisów dotyczących ochrony danych osobowych.

wydrukuj wydrukuj