Weekendownik – przewodnik pieszo-rowerowy po gminie Suchy Las

okladka 248x350 - Mapy i przewodniki

Gdzie warto pojechać w wolne popołudnie lub weekend? W gminie Suchy Las i jej pobliżu znajduje się wiele miejsc wartych zobaczenia i odwiedzenia! „Weekendownik” to propozycja 7 tras pieszych i rowerowych, dzięki którym poznasz ciekawe historie i najładniejsze zakątki gminy oczami blogerki turystycznej Aleksandry Warczyńskiej. Czytaj więcej o Weekendowniku.

Gra terenowa TRIP “Biedrusko. W cieniu poligonu”

w cieniu poligonu okladka 247x350 - Mapy i przewodniki

“W cieniu poligonu” to Turystyczna Rodzinna Impreza Plenerowa, której autorami są Dariusz Mazurek i Aleksandra Warczyńska. To forma gry terenowej, którą można przeprowadzić samodzielnie, w dowolnym momencie. Polega ona na odszukaniu wskazanych na mapie miejsc zwanych punktami kontrolnymi (PK) i potwierdzeniu pobytu na nich poprzez udzielenie odpowiedzi na związane z nimi pytanie, dopasowaniu zdjęcia lub wykonaniu innego zadania wskazanego na karcie gry.

Gra terenowa TRIP “Chludowo. Pod skrzydłami werbistów”

okladka 494x350 - Mapy i przewodniki

Turystyczna Rodzinna Impreza Plenerowa (TRIP) po Chludowie. Gra “Pod skrzydłami werbistów” poprowadzi uczestnika zabawy po najciekawszych zakątkach wsi i opowie ich unikalną historię. Gra (do samodzielnego wydrukowania) polega na odszukaniu wskazanych na mapie miejsc zwanych punktami kontrolnymi (PK) i potwierdzeniu pobytu na nich poprzez udzielenie odpowiedzi na związane z nimi pytanie, dopasowaniu zdjęcia lub wykonaniu innego zadania wskazanego na karcie gry.

Turystyczna mapa Biedruska i okolic

Biedrusko turystycznie okladka mapy 171x350 - Mapy i przewodniki

Publikacja opracowana przez Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Aktywnych Obywateli, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja realizowana w ramach strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wdrażanej przez LGD Kraina Trzech Rzek.

Quest “Golęczewo – wieś wzorcowa”

quest Goleczewo 173x350 - Mapy i przewodniki

Trasa golęczewskiego questa prowadzi w taki sposób, że uczestnik zabawy poznaje niezwykłą historię krótkiego epizodu, kiedy Golęczewo zostało niemiecką wsią wzorcową. Zabudowa, jaka zachowała się do dzisiaj, nawiązuje do poszczególnych niemieckich landów. Sprowadzona tu ludność miała stanowić niemiecką samowystarczalną enklawę wśród polskiej społeczności. Trasa questu zaczyna się przy stacji kolejowej PKP w Golęczewie. Orientacyjny czas przejścia trasy trwa około godzinę.

W czasie wędrówki rozwiązuje się zadania i zagadki, które doprowadzają do ostatniego punktu. Czeka tam na uczestnika zabawy skrzynia skarbów z pamiątkową pieczęcią. Odcisk pieczęci w miejscu na skarb jest poświadczeniem ukończenia wyprawy.

Autorami questu są panie Małgorzata Bartyńska i Dorota Polichnowska.

Mapa z trasami Nordic Walking – “Z kijami na Zielątkowskie lasy”

Trasy w Zielądkowie okladka mapy scaled 173x350 - Mapy i przewodniki

Publikacja opracowana przez: Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Suchym Lesie, Koło Gospodyń Wiejskich w Zielątkowie “Pieczona Pyra”. Współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja realizowana w ramach strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wdrażanej przez LGD Kraina Trzech Rzek.

wydrukuj wydrukuj