Weekendownik – przewodnik pieszo-rowerowy po gminie Suchy Las

okladka 248x350 - Mapy, gry i przewodniki

Gdzie warto pojechać w wolne popołudnie lub weekend? W gminie Suchy Las i jej pobliżu znajduje się wiele miejsc wartych zobaczenia i odwiedzenia! „Weekendownik” to propozycja 7 tras pieszych i rowerowych, dzięki którym poznasz ciekawe historie i najładniejsze zakątki gminy oczami blogerki turystycznej Aleksandry Warczyńskiej. Czytaj więcej o Weekendowniku.

Gra terenowa TRIP “Biedrusko. W cieniu poligonu”

w cieniu poligonu okladka 247x350 - Mapy, gry i przewodniki

“W cieniu poligonu” to Turystyczna Rodzinna Impreza Plenerowa, której autorami są Dariusz Mazurek i Aleksandra Warczyńska. To forma gry terenowej, którą można przeprowadzić samodzielnie, w dowolnym momencie. Polega ona na odszukaniu wskazanych na mapie miejsc zwanych punktami kontrolnymi (PK) i potwierdzeniu pobytu na nich poprzez udzielenie odpowiedzi na związane z nimi pytanie, dopasowaniu zdjęcia lub wykonaniu innego zadania wskazanego na karcie gry.

Gra terenowa TRIP “Chludowo. Pod skrzydłami werbistów”

okladka 494x350 - Mapy, gry i przewodniki

Turystyczna Rodzinna Impreza Plenerowa (TRIP) po Chludowie. Gra “Pod skrzydłami werbistów” poprowadzi uczestnika zabawy po najciekawszych zakątkach wsi i opowie ich unikalną historię. Gra (do samodzielnego wydrukowania) polega na odszukaniu wskazanych na mapie miejsc zwanych punktami kontrolnymi (PK) i potwierdzeniu pobytu na nich poprzez udzielenie odpowiedzi na związane z nimi pytanie, dopasowaniu zdjęcia lub wykonaniu innego zadania wskazanego na karcie gry.

Quest “O niepodległości i wojskowości w Biedrusku”

P1430858 scaled e1696254395682 183x350 - Mapy, gry i przewodniki

Quest “O niepodległości i wojskowości w Biedrusku” to wyprawa po Biedrusku, podczas której posłuchasz o walkach Polaków podczas Powstania Wielkopolskiego, ale także dowiesz się historii wielu obiektów i zabytków.

Trasę gry można przejść z kartą questu lub z aplikacją Questy – Wyprawy Odkrywców.

Tekst i opracowanie questu: Małgorzata Wojtusiak, Krzysztof Szustka, [email protected], tel. 512 312 215

Quest powstał na zlecenie LGD Kraina Trzech Rzek w ramach operacji pn. “Sieć edukacyjnych gier terenowych i szlaków geocachingowych” o akronimie SEGTiSG, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 “Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania.

1127logo 1364482706 893x302 - Mapy, gry i przewodniki

Quest “Mniej lub bardziej znani z Gminą Suchy Las związani”

quest suchy las okladka 172x350 - Mapy, gry i przewodniki

W czasie wyprawy dowiesz się, jacy znani ludzie są lub byli związani z gminą Suchy Las.

Trasę gry można przejść z kartą questu lub aplikacją mobilną Questy – Wyprawy Odkrywców.

Tekst i opracowanie questu: Małgorzata Wojtusiak, Krzysztof Szustka, [email protected], tel. 512 312 215

Quest powstał na zlecenie LGD Kraina Trzech Rzek w ramach operacji pn. “Sieć edukacyjnych gier terenowych i szlaków geocachingowych” o akronimie SEGTiSG, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 “Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania.

1127logo 1364482706 893x302 - Mapy, gry i przewodniki

Quest “Golęczewo – wieś wzorcowa”

quest Goleczewo 173x350 - Mapy, gry i przewodniki

Trasa golęczewskiego questa prowadzi w taki sposób, że uczestnik zabawy poznaje niezwykłą historię krótkiego epizodu, kiedy Golęczewo zostało niemiecką wsią wzorcową. Zabudowa, jaka zachowała się do dzisiaj, nawiązuje do poszczególnych niemieckich landów. Sprowadzona tu ludność miała stanowić niemiecką samowystarczalną enklawę wśród polskiej społeczności. Trasa questu zaczyna się przy stacji kolejowej PKP w Golęczewie. Orientacyjny czas przejścia trasy trwa około godzinę.

W czasie wędrówki rozwiązuje się zadania i zagadki, które doprowadzają do ostatniego punktu. Czeka tam na uczestnika zabawy skrzynia skarbów z pamiątkową pieczęcią. Odcisk pieczęci w miejscu na skarb jest poświadczeniem ukończenia wyprawy.

Autorami questu są panie Małgorzata Bartyńska i Dorota Polichnowska.

Turystyczna mapa Biedruska i okolic

Biedrusko turystycznie okladka mapy 171x350 - Mapy, gry i przewodniki

Publikacja opracowana przez Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Aktywnych Obywateli, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja realizowana w ramach strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wdrażanej przez LGD Kraina Trzech Rzek.

Mapa z trasami Nordic Walking – “Z kijami na Zielątkowskie lasy”

Trasy w Zielądkowie okladka mapy scaled 173x350 - Mapy, gry i przewodniki

Publikacja opracowana przez: Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Suchym Lesie, Koło Gospodyń Wiejskich w Zielątkowie “Pieczona Pyra”. Współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja realizowana w ramach strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wdrażanej przez LGD Kraina Trzech Rzek.

wydrukuj wydrukuj