Gmina Suchy Las dołączyła do szerokiego grona samorządów korzystających z aplikacji mMieszkaniec, by jeszcze skuteczniej komunikować się z mieszkańcami i ułatwić im dostęp do niektórych usług.

mMieszkaniec to aplikacja na telefon, w której znajdą Państwo wszelkie ważne informacje, komunikaty czy kalendarz wydarzeń odbywających się w gminie. Cenną funkcjonalnością aplikacji jest możliwość zgłaszania awarii, usterek, dzikich wysypisk śmieci bądź uszkodzeń w infrastrukturze drogowej czy komunalnej.  

Zamień eUrząd na mMieszkaniec

Co ważne, aplikacja mMieszkaniec zastępuje dotychczasową aplikację eUrząd, która umożliwiała mieszkańcom uzyskanie informacji o sprawach związanych z podatkami i opłatami lokalnymi.

Dlaczego warto zainstalować aplikację mMieszkaniec?

Dla mieszkańców gminy Suchy Las w aplikacji mMieszkaniec dostępne są następujące funkcjonalności (moduły):

Kalendarz – terminy ważnych wydarzeń gminnych, w tym konsultacji, dyskusji publicznych, imprez sportowych, kulturalnych czy integracyjnych.

Ogłoszenia – znajdują się tu wszystkie istotne ogłoszenia i komunikaty urzędowe.

Zgłoszenia – miejsce, gdzie można zgłaszać różne usterki (np. dziurę w drodze, niedziałające oświetlenie, uszkodzone place zabaw), dzikie wysypiska, ranne dzikie zwierzęta czy powalone drzewa. Zgłoszenia trafiają do konkretnych osób zajmujących się danym tematem w urzędzie. Zgłoszenie można monitorować aż do czasu rozwiązania problemu. Uwaga – aby zgłosić usterkę, należy się zalogować.

mTurysta – to moduł, który pozwala odkrywać uroki naszej pięknej gminy! Na mapie zaznaczone zostały ciekawe miejsca w gminie Suchy Las, m.in. zabytki, parki, pomniki wraz z opisem i zdjęciami. Dzięki temu można zaplanować zwiedzanie gminy, a nawet włączyć nawigację, która poprowadzi do zaznaczonego obiektu.

Podatki i Opłaty – to moduł, który w kilka chwil pozwala uzyskać informacje związane z podatkami i opłatami, jak również zlecić ich zapłatę. Uwaga – ten moduł wymaga logowania przez Profil Zaufany, gdyż daje on dostęp do zobowiązań podatkowych konkretnego użytkownika aplikacji.

Więcej – za pomocą tego modułu można bezpośrednio przejść na stronę BIP urzędu, portal suchylas.pl, stronę z Sucholeską Kartą Mieszkańca „SL- Jestem stąd” czy inne miejsca ważne z punktu widzenia mieszkańca gminy.

Powiadomienia push i alerty – najważniejsze informacje dostaniesz w formie powiadomienia na swój telefon według indywidualnie ustawionych preferencji!

Pobierz aplikację i bądź na bieżąco!

Aby korzystać z aplikacji mMieszkaniec na swoim telefonie, należy ją pobrać z AppStore lub GooglePlay, następnie wybrać Gminę Suchy Las z listy samorządów i zatwierdzić wybór, klikając „gotowe”. Z większości funkcji aplikacji można korzystać bez logowania!

mMieszkaniec plakat - mMieszkaniec - darmowa aplikacja dla mieszkańców
wydrukuj wydrukuj