Sucholeski Rower Gminny stojący na ścieżce rowerowej w Złotnikach przy dworcu kolejowym.

Sucholeski Rower Gminny to 10 miejskich rowerów IV generacji, funkcjonujących w strefie obejmującej: Suchy Las, Jelonek i Złotniki.

Jest to najnowszy system – bezstacyjny, łatwy w obsłudze dla użytkowników. Warunkiem korzystania z tego systemu jest pobranie na telefon aplikacji ROOVEE lub założenie konta na my.roovee.eu, następnie rejestracja, akceptacja regulaminu oraz dokonanie zwrotnej opłaty depozytowej w wysokości 15 zł i utrzymanie minimalnego stanu konta w wysokości 10 zł w momencie wypożyczenia.

W naszej gminie samo wypożyczenie i korzystanie z roweru zgodne z regulaminem jest bezpłatne.

Sucholeski Rower Gminny można wypożyczyć na jeden z trzech sposobów.

• PRZY POMOCY APLIKACJI

Krok 1 – Pobierz aplikację Roovee i załóż konto.
Krok 2 – Zasil konto przelewem lub kartą.
Krok 3 – Zeskanuj QR kod z kierownicy lub blokady nad tylnym kołem i jedź.

• POPRZEZ BIURO OBSŁUGI KLIENTA

Krok 1 – Załóż konto na my.roovee.eu, wpłać odpowiednią kwotę, zaakceptuj regulamin operatora i zapamiętaj TELEKOD.
Krok 2 – Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, podaj NUMER_ROWERU, który chcesz odblokować, a następnie swój TELEKOD.

WYSYŁAJĄC SMS

Krok 1 – Załóż konto na my.roovee.eu, wpłać odpowiednią kwotę, zaakceptuj regulamin operatora i zapamiętaj TELEKOD.
Krok 2 – Uruchom przejazd wysyłając SMS na numer 539 569 930 o treści: start NUMER_ROWERU, który chcesz wypożyczyć, następnie postępuj zgodnie z komunikatem SMS.

Na koniec każdego przejazdu rower należy odstawić do jednego z pięciu punktów specjalnie oznaczonych i zlokalizowanych w wyznaczonej strefie: w Suchym Lesie przy Urzędzie Gminy (Szkolna), przy pętli autobusowej w Jelonku (Sosnowa / Nektarowa), na terenie Złotnik Osiedla przy dworcu kolejowym (Dworcowa) oraz w Złotnikach Wsi przy pętli autobusowej (Łagiewnicka / Słoneczna).

Przy tej okazji należy pamiętać, że korzystanie z roweru poza strefą lub pozostawienie go poza punktami wypożyczenia wiąże się z sankcjami finansowymi, o których mowa w cenniku.

Z cennikiem, regulaminem korzystania z Sucholeskiego Roweru Gminnego i innymi niezbędnymi informacjami można zapoznać się na stronie Sucholeskiego Roweru Gminnego.

Na stronie tej znajdują się również dane kontaktowe do Biura Obsługi Klienta, gdzie należy zgłaszać wszelkie problemy związane z funkcjonowaniem systemu: tel. 88 77 66 833 24h/7, e-mail: [email protected].

Październik i listopad dla Sucholeskiego Roweru Gminnego są miesiącami pilotażowymi. Powtórnie zostanie on uruchomiony wiosną przyszłego roku.

srg - Wystartował Sucholeski Rower Gminny - sprawdź, jak działa
wydrukuj wydrukuj