psychotherapy 7393379 1280 525x350 - "Jak wychować szczęśliwe dziecko" - zapraszamy na konferencję rodziców i nauczycieli

Wychodząc naprzeciw inicjatywie Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie zdrowia psychicznego uczniów i prowadzonych konferencji oraz spotkań z ekspertami, 22 marca br. odbędzie się konferencja  dla nauczycieli i chętnych rodziców z gminy Suchy Las pn. ”Jak wychować szczęśliwe dziecko” pod patronatem Wójta Grzegorza Wojtery. Konferencja odbędzie się w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las w godz. 14:30-17:15.

Prelegenci:

  • Mirosława Majerowicz–Klaus- pedagog, psycholog, seksuolog, prowadzi wykłady i warsztaty z rozwoju psychoseksualnego człowieka. Prowadzi gabinet terapeutyczny w nurcie poznawczo – behawioralnym z zakresu psychoseksuologii.
  • dr Eryk Matuszkiewicz – lekarz toksykolog, pracuje w Poznaniu w szpitalu F. Raszei w Poznaniu – Oddział Toksykologiczny

Link do zapisów na konferencję “Jak wychować szczęśliwe dziecko”

26 marca br. natomiast w szkołach odbędą się spotkania dla uczniów z klas 5-8 pn. ”Narkotyki, dopalacze a depresja”. Spotkania będą prowadzone przez specjalistów i zostaną zakończone badaniami za pomocą wystandaryzowanej ankiety na temat uzależnień.

Otwarcie o zdrowiu psychicznym

Stres, niska samoocena wśród dzieci i młodzieży – to palące problemy w polskich szkołach. Kondycja psychiczna dzieci i młodzieży w Polsce jest zła – wynika z raportu „Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Z przedstawionego przez Martynę Wojciechowską i Fundację UNAWEZA raportu wynika, że uczniowie i uczennice mają problem z niską samooceną, nie radzą sobie ze stresem, co przekłada się na alarmujące dane statystyczne dotyczące liczby prób samobójczych (źródło: gov.pl).

wydrukuj wydrukuj