Szachiści, na pierszym planie stoły z szachownicami, w tle ekran z szachownicą online.

W niedzielę 24 marca spotkaliśmy się w Centrum Kultury w Suchym Lesie na 3. Turnieju Szachowym Wiosna. Sucholeski turniej zyskał renomę, więc nic dziwnego, że udział w nim wzięła czołówka wielkopolskich szachistów. Przy szachownicach usiadło 60 zawodników, którzy walczyli w siedmiorundowych pojedynkach w szachach szybkich – rapid na dystansie 10 minut plus 5 sekund na zawodnika.

Zacięta walka o pierwsze miejsce toczyła się między mistrzem krajowym Mikołajem Nowakiem a mistrzem FIDE Dawidem Janaszakiem. W rezultacie starcie w ramach punktacji generalnej wygrał pan Mikołaj, mimo iż to pan Dawid wygrał z nim partię.

Najlepszym w kategorii do 18 lat był Piotr Ciszewski, a w kategorii do 14 lat Bernard Zenker. Ciekawostką jest, że to Bernard zajął wyższe 5 miejsce, a Piotr 8. Najlepszą wśród kobiet została Lena Michalska, a najmłodszym uczestnikiem turnieju był Rafał Stadnik (9l.).

Turniej zorganizowany został przez Gminę Suchy Las wspólnie z Laboratorium Logiki i Stowarzyszeniem im. Ferdynanda Dziedzica, przy wsparciu Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las. Podziękowania za pomoc należą się wolontariuszom z Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Suchym Lesie.

Turniej szachowy 29 525x350 - III Sucholeski Turniej Szachowy
Turniej szachowy 38 525x350 - III Sucholeski Turniej Szachowy