Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Dni Gminy Suchy Las

25 czerwca

grafika do wydarzenia
Po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi powracają Dni Gminy Suchy Las i to w świetnym stylu, z mocnym, rockowym uderzeniem. Tegoroczne odbędą się w sobotę 25 czerwca, tradycyjnie już w Suchym Lesie przy hali Gminnego Ośrodka Sportu.
Dni Gminy Suchy Las to ważne wydarzenie, które organizowane jest na pamiątkę nadania insygniów Gminie – flagi i herbu. Program Dni Gminy Suchy Las podczas każdej edycji wypełniony jest licznymi atrakcjami, a jego nieodzownym punktem są koncerty – lokalnych artystów, zespołów. Do Suchego Lasu zapraszani są także topowi polscy wykonawcy. W tym roku dla publiczności wystąpią m.in. Małgorzata Ostrowska i zespół Nocny Kochanek.
Małgorzata Ostrowska z muzyką związana jest od wczesnych lat swej młodości. Swoją przygodę na scenie zaczęła już jako nastolatka. Śpiewała wraz z grupą wokalną Vist, brała udział w festiwalach piosenki. Ale artystyczny sukces odniosła dopiero w zespole Lombard, którego została wokalistką w 1981 roku, i z którym współpracowała przez wiele lat. Wspólnie wylansowali takie przeboje jak: „Mister of America”, „Szklana pogoda” czy „Taniec pingwina na szkle”. Potem przyszedł czas na solową karierę, którą Małgorzata Ostrowska rozpoczęła w 1999 roku. Pod swoim nazwiskiem do dziś wydała 10 albumów. W międzyczasie współpracowała także z różnymi muzykami – pojawiła się gościnnie na płycie KSU, nagrywała z Lechem Janerką, Michałem Urbaniakiem, zespołami Dżem i Acid Drinkers.
Po występie Małgorzaty Ostrowskiej na sucholeskiej scenie zagości zespół Nocny Kochanek. Kapela ta, choć z mniejszym dorobkiem artystycznym, bo 10-letnim, w ostatnich latach mocno zyskała na popularności. Świadczy o tym ich występ przed legendarnym zespołem Scorpions czy zwycięstwo w eliminacjach do XXIII Przystanku Woodstock, co dało im zielone światło do zagrania na Dużej Scenie. Recenzenci muzyczni o Nocnym Kochanku mówią jako o fenomenie polskiej sceny muzycznej, zespole obok którego nie można przejść obojętnie. Ich muzyka to połączenie mocnego brzmienia z ironicznymi tekstami. A tak o swojej muzyce mówią sami członkowie zespołu: klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Tekstowo – mają być jaja, a utwory koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych…
Dni Gminy Suchy Las to oczywiście nie tylko koncerty. Podczas sobotniego festynu planowanych jest szereg atrakcji. Czynne będą strefy, takie jak: familijna, dziecięca, sportowa. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych, handlowych oraz promocyjnych.
To wszystko w ramach głównego festynu w sobotę 25 czerwca. Ale Dni Gminy Suchy Las to również szereg imprez towarzyszących, które organizowane są przez cały czerwiec. Już teraz zapraszamy na lokalne wydarzenia, które wpisują się w obchody gminnego święta.

Szczegóły

Data:
25 czerwca
Wydarzenie Kategoria:

Organizatorzy

Gmina Suchy Las
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las

Miejsce

Suchy Las
wydrukuj wydrukuj