Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Dzień Dziecka w Afryce

3 czerwca 2023 @ 10:00 - 14:00

Dzień Dziecka w Afryce 03.06.2023 - rysunek Kazika Nowaka na rowerze

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las zaprasza dzieci do… Afryki! Głównym bohaterem wydarzenia będzie Kazimierz Nowak, poznański podróżnik, o którym Łukasz Wierzbicki napisał książkę „Afryka Kazika”.

Przez cały czerwiec będzie można też obejrzeć wystawę zdjęć Kazimierza Nowaka z podróży po Afryce w latach 30. XX wieku. 3 czerwca będzie czekało na dzieci mnóstwo atrakcji, które pomogą nam przenieść się do Afryki. Będziemy mieli okazję poznać afrykańską kulturę, którą pokażą nam nasi goście pochodzący z różnych afrykańskich krajów. Wspólnie pogramy na djembe, pośpiewami i poczujemy taneczne rytmy. Odkryjemy też tajemnice wielkiej piramidy, zagramy w etniczne planszówki, wykonamy bransoletki, wspólnie pokolorujemy dużą mapę Afryki i… nie sposób wymienić wszystkich aktywności jakie będą nas Was czekały tego dnia. W holu będzie wisiała wystawa, znanych wszystkim dzieciom, Map Mizielińskich, która być może zainspiruje najmłodszych do odkrywania również tajemnic innych kontynentów i marzenia o kolejnych podróżach.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny. Jedynie na warsztaty o Afryce Równikowej (godz. 11:00-12:30) oraz Maroku (godz. 13:00-14:00) obowiązują zapisy (tel. 612 500 402). Warsztaty skierowane są do dzieci od 8 lat.

Harmonogram wydarzenia 

Szczegóły

Data:
3 czerwca 2023
Czas:
10:00 - 14:00
Wydarzenie Kategoria:

Organizator

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las
Email:
kontakt@osrodekkultury.pl
Strona internetowa:
http://osrodekkultury.pl/

Miejsce

CKiBP w Suchym Lesie
ul. Szkolna 16
Suchy Las,
+ Google Map
Strona internetowa:
http://osrodekkultury.pl/
wydrukuj wydrukuj