Teren rekreacyjny w Zielątkowie

Na podstawie zeszłotygodniowych wystąpień Pana Premiera zniesiono obostrzenia dotyczące między innymi placów zabaw – zgodnie z zapowiedziami od 30 maja.

Brak szczegółowych wytycznych w Rozporządzeniu Rady Ministrów, dezinformacja oraz brak stanowiska Głównego Inspektora Sanitarnego spowodowały, iż na wielu placach zabaw, które nie są ogrodzone na terenie gminy pojawiły się dzieci pomimo, iż gminne place w dalszym ciągu były zamknięte.    

Szanowni Państwo,
Ze względu na specyfikę placów zabaw przed ich otwarciem konieczne jest ich przygotowanie pod kątem odchwaszczenia, wykoszenia trawy, zagrabienia piasku, posprzątania oraz zdezynfekowania.

W związku z powyższym wszystkie tereny użyteczności publicznej
na terenie gminy zostaną
otwarte w najbliższy piątek, tj. 5 czerwca od godz. 9:00.

Ze względów organizacyjnych nie ma możliwości przeprowadzania dezynfekcji urządzeń po każdym ich użyciu. Zwracamy się z prośbą do rodziców oraz opiekunów o dezynfekcję rąk dzieci i młodzieży przed i po wyjściu z placu zabaw, boiska lub streetworkout.

Zaleca się również przestrzegania najważniejszych zasad bezpieczeństwa:

  • zachowanie dystansu społecznego w przypadku dzieci jest praktycznie niemożliwe – w przypadku tłoku na placu zabaw zwracamy się z prośbą o opuszczenie obiektu i udanie się na spacer;
  • bezwzględna konieczność wyrzucania zużytych opakowań po napojach lub jedzeniu do koszy na śmieci do tego przeznaczonych. Prosimy nie zostawiać pustych butelek po wodzie na terenie boisk!
wydrukuj wydrukuj