Panteon Powstania Wielkopolskiego w Biedrusku. W tle flaga powstańcza i flagi Polski. Wśród nich rodzina z dziećmi.

Gmina Suchy Las uczciła odzyskanie przez Polskę niepodległości bardzo skromnie. Nie odbył się tradycyjny koncert niepodległościowy. Nie raczyliśmy się rogalami i kawą przy miłych rozmowach integrujących społeczność. Oddaliśmy jednak hołd bohaterom, którzy przyczynili się do tego, że żyjemy w wolnej Polsce.

W samo południe w Golęczewie zawyła syrena w hołdzie tym, którzy polegli w walce o niepodległość Polski. Przybyłe delegacje złożyły symboliczne kwiaty i znicze.

Syrena zawyła również w Zielątkowie, gdzie przedstawiciele sołectwa, Ochotniczej Straży Pożarnej, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Koła Gospodyń Wiejskich i harcerzy złożyli kwiaty przed kamieniem z tablicą pamiątkową przy OSP i odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Władze gminy oraz mieszkańcy Biedruska uczcili 102. rocznicę odzyskania niepodległości poprzez złożenie kwiatów pod pomnikiem 7 Pułku Strzelców Konnych i pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Narodowym Panteonie Powstania Wielkopolskiego.

W Suchym Lesie po południu pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich spotkali się i złożyli hołd przedstawiciele władz gminy Suchy Las oraz Zarządu Osiedla Suchy Las i Suchy Las Wschód. O godz. 17.00 odbyła się msza w intencji Ojczyzny z udziałem Wójta Gminy Grzegorza Wojtery.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na gminnym portalu społecznościowym.  

wydrukuj wydrukuj