Wójt Gminy Suchy Las przemawiający podczas konferencji.

„Wpływ zmian w ewidencji gruntów i budynków na wymiar podatku od nieruchomości” pod takim tytułem wczoraj w Suchym Lesie odbyła się konferencja, w której uczestniczyli m.in. posłowie: Jarosław Rzepa, Krzysztof Paszyk, Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz przedstawiciele gmin poligonowych.

Konferencja ta była okazją do spotkania i wymiany doświadczeń, w szczególności wójtów i burmistrzów gmin poligonowych w zakresie wpływu zmian w ewidencji gruntów i budynków na finanse publiczne jednostek samorządu terytorialnego.

Do gminy Suchy Las przyjechali przedstawiciele następujących samorządów:

  • Drawsko Pomorskie: Burmistrz Miasta Krzysztof Czerwiński, Przewodniczący Rady Miejskiej Ireneusz Gendka,
  • Jastrowie: Burmistrza Miasta Piotr Wojtiuk, Skarbnik Małgorzata Blicharz-Głowacka
  • Kalisz Pomorski: Burmistrz Miasta Janusz Garbacz, Skarbnik Agnieszka Katarzyńska-Mazur
  • Burmistrz Miasta Orzysz Zbigniew Włodkowski
  • Zastępca Burmistrza Miasta Oborniki Piotr Woszczyk
  • Murowana Goślina: Sekretarz Krzysztof Oczkowski, geodeta Paweł Zgoła
  • Żagań: Sekretarz Gminy Danuta Michalak oraz Renata Kapłon
  • Bolesławiec: Łukasz Bonk.

W konferencji ponadto wzięli udział członkowie sucholeskiego Stowarzyszenia Naukowców i Praktyków GEOFORUM – Jarosław Ankiewicz, Joanna Bogusz, Agnieszka Serafin i Tomasz Lisowski.

Sucholeski samorząd reprezentowali: gospodarz wydarzenia – Wójt Gminy Grzegorz Wojtera, Przewodnicząca Rady Gminy Anna Ankiewicz, Zastępca Wójta Marcin Buliński, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Radosław Banaszak, Sekretarz Gminy Marcin Kołodziejczak, Skarbnik Gminy Monika Wojtaszewska, pracownicy Urzędu Gminy.

W pierwszej części spotkania uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wykładach, które wygłosili Joanna Muszyńska – Zastępca Dyrektora Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu oraz dr Maciej Kruś – radca prawny, Wydział Prawa i Administracji UAM, Zakład Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji.

Bardzo ważnym punktem spotkania było zebranie założycielskie stowarzyszenia, którego przedstawiciele zostali wybrani spośród uczestników konferencji. Stowarzyszenie będzie nosić nazwę „Nasze poligony” i reprezentować interesy gmin poligonowych na forum ogólnokrajowym.

Więcej zdjęć na FB Gminy Suchy Las

IMG 7375 466x350 - "Nasze poligony"
wydrukuj wydrukuj