rodzina 753x350 - Powstał informator dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością

Wychowanie dziecka z niepełnosprawnością jest trudnym zadaniem i dużym wyzwaniem. Rodzice muszą zmierzyć się nie tylko z chorobą swojego dziecka, ale także z organizacją na nowo swojego życia. Często nie wiedzą, gdzie i z jakiej pomocy mogą skorzystać. Gmina Suchy Las we współpracy z Wyższą Szkołą Uni-Terra w Poznaniu przygotowała informator o różnych formach wsparcia.

Informator powstał w ramach wdrożonego Modelu Zintegrowanego Pakietu Usług w Zakresie Wsparcia Rodzin Wychowujących Dziecko (Dzieci) z Niepełnosprawnością, opracowanego przez zespół pod kierownictwem dr. Marka Przybylskiego i dr hab. Marzeny Buchnat.

Na potrzeby gminy Suchy Las o niezbędne informacje został uzupełniony przez Urząd Gminy we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Naszym mieszkańcom zostanie udostępniony na stronach internetowych: www.suchylas.pl oraz bip. suchylas.pl – informuje Paulina Ignasiak z Urzędu Gminy Suchy Las. – Rodzice dzieci z niepełnosprawnością znajdą w nim informacje o szczegółowych ścieżkach wsparcia w poszczególnych dziesięciu obszarach.

Obszary te dotyczą: pomocy finansowej oraz prawnej, dyskryminacji i diagnozy dziecka, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, pomocy psychologicznej i rehabilitacji dziecka, edukacji dziecka, likwidacji barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się, czasu wolnego, organizacji pozarządowych.

Do pobrania:

wydrukuj wydrukuj