Kobieta trzymająca na rękach dziecko i całująca je w czoło.

Już dziś w imieniu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu zapraszamy na spotkanie promujące rodzicielstwo zastępcze. Spotkanie odbędzie się 29 maja w Suchym Lesie. Szczegóły wkrótce.

Powiatowe Centrum Pomocy  Rodzinie w Poznaniu chcąc dotrzeć do szerokiej rzeszy mieszkańców, w celu pozyskania kandydatów na rodziny zastępcze, tak ważnych i potrzebnych, będzie udzielało fachowych informacji i wskazówek na temat pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.  Jest to jeden z najbardziej efektywnych i pożądanych sposobów ochrony i pomocy dzieciom nieposiadającym naturalnej i prawidłowo funkcjonującej rodziny.

Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny nieswoje dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę. Wprowadzać je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki. To doprawdy jeden z wielkich darów jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi. I na szczęście przybywa ludzi, którzy chcą podjąć tak szlachetną misję.

wydrukuj wydrukuj