grupa osób przy ul. Dworcowej w Goleczewie

Historia zatoczyła koło! Tak jak ponad 100 lat temu do Golenhofen zjeżdżały wycieczki reporterów z całej Europy, by oglądać niemiecką wieś wzorcową, tak i wczoraj Golęczewo zwiedzali wszyscy chętni poznać historię tej niezwykłej miejscowości.

W niedzielę 23 lipca odbyła się pierwsza z wycieczek pod wspólną nazwą “Odkryj gminę Suchy Las”. Po Golęczewie liczną grupę oprowadzili Ryszard Chruszczewski – znawca lokalnej historii i autor wielu publikacji o gminie Suchy Las, oraz Grzegorz Grupiński – autor strony internetowej goleczewo.com.

Podsumowaniem spaceru był konkurs wiedzy dla uczestników. Do rąk zwycięzców trafiły książki ufundowane przez Gminę Suchy Las oraz Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.

Fotorelacja z wycieczki dostępna na profilu FB/GminaSuchyLas.

Kolejne wycieczki odbędą się:

  • do Chludowa – 19 sierpnia – tam odwiedzimy pałac werbistów wraz z parkiem, wybierzemy się w podróż do Indii i Ameryki Płd. w Muzeum im. o. Mariana Żelazka, zajrzymy do zabytkowego, drewnianego kościoła z XVIII w. i posłuchamy o historii wsi, opowiedzianej przez Ryszarda Chruszczewskiego. Zapisy od 7 sierpnia br. godz. 11:00
  • do Biedruska – 10 września – to będzie wyjątkowa okazja, by zwiedzić wieżę ciśnień od wewnątrz! Zapisy od 28 sierpnia br. godz. 11:00.
wydrukuj wydrukuj