Uczestnicy wycieczki stoją przy pomniku 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp.

W niedzielę 10 września br. odbyła się trzecia wycieczka z cyklu “Odkryj gminę Suchy Las” – tym razem grupa 50 osób zapoznała się z historią Biedruska.

Mnóstwo ciekawych informacji uczestnicy usłyszeli od Ryszarda Chruszczewskiego, który sprawuje opiekę merytoryczną nad projektem, oraz od Krzysztofa Łączkowskiego – radnego Gminy Suchy Las i wieloletniego mieszkańca Biedruska z bogatą wiedzą nt. historii miejscowości.

Kulminacyjnym punktem była wizyta w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, gdzie uczestnicy zwiedzili wieżę ciśnień oraz izbę pamięci, o której z pasją opowiadał sierż. Krzysztof Płaszczewski.

Spacer zakończył się na terenie Pałacu Biedrusko, gdzie najuważniejsi słuchacze mieli okazję wygrać książki ufundowane przez Gminę Suchy Las oraz Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.

Fotorelacja ze spaceru w Biedrusku dostępna na FB Gminy Suchy Las.

Kolejna edycja “Odkryj gminę Suchy Las” jeszcze tej jesieni

W związku z dużym zainteresowaniem wycieczkami po Golęczewie, Chludowie i Biedrusku planowane są kolejne terminy spacerów. Już teraz zapraszamy na wycieczkę do Golęczewa 30 września br. – zapisy ruszą 25 września br. o godz. 11:00. Szczegóły oraz kolejne terminy podane zostaną wkrótce.

wydrukuj wydrukuj