Na zdjęciu lokal wyborczy w szkole podstawowej nr 2 w Suchym Lesie.

W niedzielę 7 kwietnia w całej Polsce zostały przeprowadzone wybory do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m. st. Warszawy oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Wyborcy z gminy Suchy Las głosowali na wójta, radnych do Rady Gminy Suchy Las, radnych do Rady Powiatu Poznańskiego oraz radnych do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Protokoły z wyborów do Rady Gminy Suchy oraz wyników głosowania i wyników wyborów Wójta Gminy Suchy Las, sporządzone przez Gminną Komisję Wyborczą w Suchym Lesie dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Suchy Las.

Jeżeli chodzi o wybory wójta, w wyborach przeprowadzonych 7 kwietnia żaden z 3 kandydatów nie został wybrany na Wójta Gminy Suchy Las, ponieważ nie otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów:

HENDRYS Lech Zbigniew KWW PRAWICA I SAMORZĄDOWCY – 656 głosów (7,43%)

PĄGOWSKA Joanna Agnieszka KWW GO SL JOANNY PĄGOWSKIEJ – 3 922 głosy (44,41%)

WOJTERA Grzegorz KWW TWORZYMY PERSPEKTYWY – 4 253 głosy (48,16%)

Zgodnie z uchwałą Gminnej Komisji Wyborczej w Suchym Lesie, 21 kwietnia 2024 r. zostanie przeprowadzone ponowne głosowanie na dwóch kandydatów, którzy otrzymali największą liczbę ważnych głosów.

Kandydatami na wójta w ponownym głosowaniu są:

  1. PĄGOWSKA Joanna Agnieszka
    Zgłoszona przez KWW GO SL JOANNY PĄGOWSKIEJ

  2. WOJTERA Grzegorz
    Zgłoszony przez KWW TWORZYMY PERSPEKTYWY

Głosowanie zostanie przeprowadzone w godzinach od 7.00 do 21.00 w tych samych lokalach wyborczych, co w dniu 7 kwietnia 2024 r.

Więcej o wyborach na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

wydrukuj wydrukuj