Polski Lad - os. Jesionowe

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Suchy Las odbyło się podpisanie umowy na wykonanie inwestycji pn. „Budowa dróg na osiedlu Jesionowym w miejscowości Biedrusko”.

Wójt Gminy Grzegorz Wojtera podpisał umowę z firmą IVESTON Sp. z o.o. z siedzibą w Obornikach, reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Jakuba Kozaczyka.

Zakres umowy obejmuje budowę dróg gminnych i chodników na osiedle Jesionowym w Biedrusku, w tym ulice: Jesionowa, Borowikowa, Kurkowa, Podgrzybkowa, Smardzowa, Maślakowa, Opieńkowa, Rydzowa, Truflowa. Wykonawca wykona również oświetlenie, kanalizację deszczową i kanał technologiczny.

Wartość inwestycji to blisko 13 mln zł! Znaczna część tej kwoty – aż 9,31 mln zł – pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Jak podkreśla wójt Grzegorz Wojtera: – To inwestycja długo oczekiwania przez mieszkańców i przez nas, bo mieliśmy świadomość, że os. Jesionowe w Biedrusku staje się ważną częścią miejscowości. Mieszkania chętnie wybierane są przez osoby, które chcą w naszej gminie zamieszkać. Jest to krok w dobrą stronę, pokazujemy, że nam również zależy, żeby to miejsce stało się komfortowe do zamieszkania. Dzisiaj podpisaliśmy umowę na pierwszą część inwestycji, planujemy również drugą część w miarę rozbudowy osiedla. Chciałbym dodać, że zwieńczeniem prac na os. Jesionowym w ciągu ulicy Jesionowej jako głównej nitki komunikacyjnej na tym osiedlu będzie budowa ronda w ul. Poznańskiej.

Planowany termin zakończenia inwestycji to maj 2024 r.

Podpisanie umowy 080323 525x350 - Nowe drogi i chodniki na osiedlu Jesionowym już w przyszłym roku
wydrukuj wydrukuj