Opaski odblaskowe z logo Gminy.

Piesi i rowerzyści to grupa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, która najbardziej narażona jest na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. W aucie ochroną są pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne, w przypadku pieszych własny rozsądek.

Z uwagi na szybko zapadający zmrok i zmienną pogodę, jesień i zima to najtrudniejszy okres dla pieszych. Kurtki, płaszcze, czapki i szaliki w ciemnych kolorach nie wpływają na dobrą widoczność pieszego na drodze. Jednak zdecydowanie widoczność poprawiają odblaski.

Dzięki posiadaniu jakiegokolwiek elementu odblaskowego, widoczność pieszego zwiększona jest na drodze do około 150 metrów. To dzięki odblaskom kierowca ma więcej czasu na odpowiednią reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie.

Pamiętajmy, to że widzimy samochód nie znaczy wcale, że kierowca widzi nas. Zatem nie ryzykujmy własnym życiem. Śmiertelny wypadek to ogromna tragedia, dlatego warto świecić przykładem na drodze i nosić odblaski.

W trosce o Twoje życie i zdrowie, Referat Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Suchy Las zakupił opaski odblaskowe, które chętnie zostaną przekazane każdej zainteresowanej osobie. Zapraszamy po odbiór opasek odblaskowych do Urzędu Gminy Suchy Las przy ul. Szkolnej 13 w Suchym Lesie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. Ilość opasek jest ograniczona.

wydrukuj wydrukuj