plakat do wydarzenia

27 kwietnia 2024 r. w godz. 10.00 – 13.00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbędzie się konferencja ‘Ekologiczne źródła ciepła dla mieszkańców gminy Czerwonak i gmin ościennych’.

Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy właścicieli domów, zarządców wspólnot i spółdzielni oraz przedstawicieli firm, którzy planują wymienić stary piec na nowe, ekologiczne źródło ogrzewania, planują termomodernizację budynku i chcą pozyskać dofinansowanie do tych działań.

W trakcie konferencji przedstawione zostaną:

  • aktualne przepisy prawa, które powinny być przestrzegane w zakresie stosowania źródeł ogrzewania,
  • programy dotacyjne, dzięki którym możliwe jest pozyskanie dofinansowania do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła (Czyste Powietrze, Moje Ciepło, Gminny Program wymiany pieców, program Termo i inne),
  • najnowsze rodzaje urządzeń (pompy ciepła, piece, klimatyzatory, panele fotowoltaiczne), które są rekomendowane do montażu w nowych i remontowanych budynkach.

Poza prezentacjami przeprowadzonymi przez ekspertów Banku Gospodarstwa Krajowego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Gminy Czerwonak oraz rozmowami z przedstawicielami producentów urządzeń grzewczych, uczestnicy konferencji będą mogli omówić szczegóły dotyczące termomodernizacji swoich nieruchomości.

Obecni na wydarzeniu producenci urządzeń oferują atrakcyjne rabaty osobom, z którymi nawiążą współpracę w czasie konferencji.

W trakcie konferencji zostanie także przeprowadzony konkurs wiedzy o ekologicznych źródłach ogrzewania z atrakcyjnymi nagrodami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

wydrukuj wydrukuj