hands 820272 1280 e1709624352431 720x350 - Narodowy Plan Szerokopasmowy - Orange Polska zbuduje internetową sieć światłowodową

Realizując założenia Europejskiej Agendy Cyfrowej, Polska przyjęła Narodowy Plan Szerokopasmowy, którego celem jest m.in. zapewnienie ultraszybkiego dostępu do internetu wszystkim gospodarstwom domowym w kraju.

Jednym z instrumentów w realizacji tego celu jest wsparcie finansowe na rozwój infrastruktury szerokopasmowej na obszarach ,,białych plam’’, udzielane przedsiębiorcom telekomunikacyjnym w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

W wyniku rozstrzygnięć konkursu ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Orange Polska zbuduje internetową sieć światłowodową w projekcie „Poznań_Poznański Orange Światłowód”, obszar nr 5.30.21.64, w którym znajduje się Gmina Suchy Las.

Informacje o konkursie dostępne są na stronie gov.pl. Na stronie znajduje się również lista punktów adresowych wskazanych do objęcia zasięgiem sieci.

Infrastruktura światłowodowa oparta na kablach światłowodowych doprowadzana będzie do granicy działki dla budynków jednorodzinnych i do części wspólnych dla budynków wielorodzinnych.

Wybudowana sieć będzie dostępna dla wszystkich operatorów, zainteresowanych świadczeniem usług na terenie gminy.

Inwestycja będzie realizowana etapowo, a planowany termin jej zakończenia to 30.06.2026 r.

Wszelkie informacje o aktualnych i planowanych zasięgach sieci szerokopasmowych można znaleźć także na stronie internetowej internet.gov.pl.

logotypy KPO RP i UE 893x79 - Narodowy Plan Szerokopasmowy - Orange Polska zbuduje internetową sieć światłowodową
wydrukuj wydrukuj