Łańcuch z Orłem
Urząd Stanu Cywilnego w Suchym Lesie informuje, że pełni dyżur telefoniczny w sprawach związanych ze sporządzeniem aktu zgonu osoby zmarłej na terenie gminy Suchy Las, z powodu choroby zakaźnej. Zgłoszenia zgonu należy dokonać w ciągu 24 godzin od daty stwierdzenia zgonu. Jeżeli zgon… Czytaj więcej Ważne informacje USC w Suchym Lesie
Urząd Gminy widok z lotu ptaka od strony ulicy Szkolnej.
Uprzejmie informujemy, że od dnia 15 października br., dla bezpieczeństwa mieszkańców, otwieramy Salę Obsługi Interesantów na parterze budynku przy ul. Szkolnej 13. Mieszkańcy mogą załatwiać sprawy merytoryczne w godzinach:  poniedziałek 10.00 – 17.00 wtorek – piątek 8.00 -14.00 Biuro Obsługi Interesanta przyjmuje klientów w godzinach:
Autobus stojący na przystanku, w tle ulica i zaparkowane auta
Od nocy z 5 na 6 marca (piątek/sobota) otwarte zostanie skrzyżowanie ulic Słowiańska/Szelągowska, a autobusy linii nr 167, 174, 190 i 911 wrócą na ul. Słowiańską. Wprowadzone zostaną następujące zmiany tras linii autobusowych w rejonie Winograd: (klikając w numer linii można pobrać przebieg jej trasy)
Żołnierze i czołg na poligonie wojskowym w Biedrusku.
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Poznaniu zaprasza ochotników do odbycia przeszkolenia wojskowego, będącego pierwszym krokiem do zawodowej służby wojskowej. Służba przygotowawcza to oferta dla osób z cywila, które dotychczas nie odbywały szkolenia wojskowego, a chciałyby je zrealizować w  trybie ochotniczym. Służbę przygotowawczą mogą pełnić zarówno mężczyźni, jak… Czytaj więcej Zostań Żołnierzem – wstąp do wojska
Mężczyzna na dachu ściągający płytę azbestu
Urząd Gminy Suchy Las informuje, iż można już składać wnioski o udział w programie likwidacji wyrobów zawierających azbest. Wzorem ubiegłych lat Starostwo Powiatowe w Poznaniu i Urząd Gminy zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w programie pozwalającym na pozbycie się z terenu nieruchomości niebezpiecznych i szkodliwych wyrobów azbestowych.
czołg jadący po terenie poligonu.
Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych (CSWL) informuje, że od 1 do 31 marca na terenie poligonu Biedrusko odbywać się będą strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki. Strzelania i ćwiczenia realizowane będą od poniedziałku do soboty, w godz. 8:00-15:00 i 18:00-24:00. Na terenie poligonu Biedrusko… Czytaj więcej Poligon Biedrusko – ZAKAZ WSTĘPU!
Hasło kampanii promocyjnej, dotyczaca rozliczania pit w miejscu zamieszkania: Bo w PIT ważne jest miejsce zamieszkania
Zgodnie z przepisami, jednostki samorządu terytorialnego mają udziały w podatkach dochodowych stanowiących dochód budżetu państwa. Przykładem tego są wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych. W 2021 roku wielkość udziału gmin we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych wynosi 38,23%! Oznacza to, że 38,23% podatku… Czytaj więcej Bo w PIT ważne jest miejsce zamieszkania
plan zagospodarowania terenu, na którym znajdują się cegły, miara i ołówek
Szanowni Państwo! Z uwagi na obowiązujący od dnia 20.03.2020 r. na terenie RP stan epidemii wprowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia, który jest związany z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19), osoby biorące osobisty udział w dyskusji publicznej zobowiązane są do przestrzegania zaleceń i wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Rozporządzeń Rady Ministrów.
Okładka lutowego wydania Gazety Sucholeskiej
Bo w PIT ważne jest miejsce zamieszkania! 15 lutego rozpoczął się okres rozliczeń PIT za rok 2020. Na złożenie zeznania i rozliczenie się z fiskusem jest czas do 30 kwietnia 2021 r. A na co podatnik powinien zwrócić uwagę wypełniając PIT - o tym m.in. w… Czytaj więcej Nowy numer “Gazety Sucholeskiej”
plan zagospodarowania terenu, na którym znajdują się cegły, miara i ołówek
Szanowni Państwo! Z uwagi na obowiązujący od dnia 20.03.2020 r. na terenie RP stan epidemii, wprowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia, który jest związany z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19), osoby biorące osobisty udział w dyskusji publicznej zobowiązane są do przestrzegania zaleceń i wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Rozporządzeń Rady Ministrów.